Historia Rosji

978-83-1111-811-9
historia, Rosja
historia
Łukasz Kuć

Zwięzła i faktograficzna historia Rosji - od Rusi Kijowskiej, przez państwo rosyjskie, Rosję Radziecką, aż do współczesnych czasów. Autor przedstawia rozwój historyczny Rosji w szerokiej perspektywie, skupiając uwagę na początkach rosyjskiej kultury politycznej i jej ewolucji, a także miejscu i sytuacji najliczniejszej klasy politycznej Rosji, czyli chłopów. Dzięki takiemu ujęciu i bogactwu materiału historycznego przedstawionego przez autora przejrzyście i precyzyjnie, książka jest najlepszym z dostępnych w języku polskim zarysem historii politycznej oraz społeczno-gospodarczej Rosji, wspartym trafnie sformułowanymi odniesieniami do kultury umysłowej i artystycznej poszczególnych okresów w dziejach tego kraju.

Larysa | 2016-10-21
filipes1603 | 2016-06-30