Judasz. Historia, legenda, mity

Wydawnictwo: Księgarnia Świętego Wojciecha
historia
Lugal

Ewangelia Judasza, utwór z II w., jest świadectwem ówczesnej teologii gnostyckiej i nie przynosi nowych wiadomości o Jezusie, ale o tym, jak go widziano w jednej z grup gnostyckich w II w.; jest ona ponadto utworem skierowanym przeciw nauce Wielkiego Kościoła. (…) Apokryfy należy wydawać, należy je czytać, tyle że czytać ze zrozumieniem ten dziwny gatunek pism, chwilami zwariowany, ale bardzo pouczający.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dąbrówka | 2011-12-04