Golyj god
83-06-01597-5
literatura rosyjska, rewolucja
Adam B

Debiut powieściowy Pilniaka z 1921 roku przedstawiający rewolucję rosyjską jako zderzenie dwóch światów-starego i nowego, natury i cywilizacji, instynktu i intelektu.

Aleksandra Wrzosek | 2013-03-13
Przeczytana: marzec 2013

Nurt, który zupełnie mi (i całej masie studentów mojego roku) nie przypadł do gustu. Pourywane wątki, brak spójności, niedopowiedzenia i niewychylający się w żadnej chwili głębszy zamysł autora. Odradzam. Ta książka była dla mnie stratą czasu.

panmrl | 2015-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2015

chaotyczny zlepek historyjek i wrażeń z czasów rewolucji bolszewickiej z perspektywy głębokiej prowincji. jest kilka ładnych scenek i kilka sentymentalnych klocków.

| 2012-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2012

Oryginalna książka, specyficzny styl-pokazanie scen z życia. Sporo błyskotliwych uwag. Dla osób znających kulturę rosyjską.
Czytane w oryginale.

Dawid93 | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Bardzo trudna do czytania, jedyne ciekawe wątki nawiązujące do folkloru rosyjskiego i wiejskości.

Sylwia | 2016-11-22
OwlShadow | 2016-10-17