Ćpun i samarytanka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
83-7201-313-6
narkotyki, religia, młodzież
emm

Prawdą jest, że wszyscy szukają miłości. Jednak ona lubi się ukrywać w pokrętnych meandrach ludzkiej egzystencji. Czasami przybiera oblicze narkomana, istoty upadłej, chorej. Nie łatwo jest wówczas dojrzeć jej potencjalny blask. Akceptacja staje się wejściem na śliską drogę ryzyka. Podanie ręki cierpiącemu, grozi zagładą własnego życia, jakże cennego. Oto dylemat Elżbiety, bohaterki tej powieści... Ponury, dekadencki świat Daniela, to wąska ścieżka, na którą dobrowolnie nie wszedłby nikt, przy zdrowych zmysłach. Chyba że... prowadzony przez potężnego Przewodnika. Powieść dla wszystkich tych, którzy nie stracili jeszcze wiary w uzdrawiającą moc miłości.

źródło opisu: Wydawnictwo Salezjańskie, 2006.

źródło okładki: www.wydsal.pl

Angelika | 2015-08-06

Wstrząsająca i piękna historia. Pokazuje, że czasem warto wyciągnąć pomocną dłoń do osoby uzależnionej.

Danka Pałęga | 2016-08-11
Przeczytana: 16 lipca 2015

Szary, deszczowy dzień. Wracasz zmęczony do domu. To kolokwium dało Ci popalić, dwie noce zarwałeś, żeby zapamiętać te wszystkie nazwy wyrwane wprost ze średniowiecza. Jedyne, na co masz teraz ochotę, to kubek pachnącej pomarańczą herbaty, ciepły koc i lektura książki, którą chciałeś przeczytać od wakacji, ale, że zachciało Ci się studiować, ciągle brakuje Ci na to czasu. Mieszkanie na drugim piętrze w bloku zachęca blaskiem światła w oknach już z oddali. Zostało kilka kroków i będziesz na miejscu. Już w myślach zrzucasz kurtkę, mokrą od deszczu, i wciągasz ulubione (puszyste i mięciutkie) skarpety na stopy, mama przynosi Ci talerz ulubionego rosołu, w radio sączy się dźwięk piosenki, która od kilku dni krąży gdzieś nad Twoją głową, już jest tak milusio, tak przytulnie i błogo, aż tu nagle...
- Pożycz no dwa złote, kochanieńka - ciepły koc roztapia się w oka mgnieniu, a Ty znowu lądujesz na środku ulicy. Zerkasz spod kosmków rozrzuconych przez wiatr włosów z ukosa na postać, która...

Rosemine | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Zetknięcie się dwóch różnych światów, które autor doskonale przedstawił. I nic nie ocenzurował. Od samego początku zderzamy się z kontrowersyjnym światem narkomanii.
Dla mnie to opowieść o wierze i o tym, jak wierzyć. Sama jestem agnostykiem, ale ogromny szacunek dla przedstawienia wiary katolickiej w praktyce.

Dominika Karmowska | 2016-09-15

Jestem pod wrażeniem tej książki.
Bardzo fajna.
Napisana łatwym i zrozumiałym językiem. Czytało mi się ją bardzo szybko, momentami nie mogłam się od niej oderwać.
Polecam

madzik925 | 2018-06-03