978-83-06-03251-2
muzyka, beethoven
Łukasz Kuć

Książka Adama Czartkowskiego, historyka kultury, znawcy pamiętnikarstwa europejskiego, powstała na początku lat 50. jako seria audycji dla Polskiego Radia. Autor przedstawia w niej złożoną i pełną sprzeczności sylwetkę Ludwiga van Beethovena, bazując na różnego rodzaju świadectwach i wspomnieniach ludzi, którzy go dobrze znali. Opowiada nie tylko o genialnym i nieśmiertelnym kompozytorze, lecz przede wszystkim o człowieku z krwi i kości, a także myślicielu. Wnuk autora, Krzysztof Jeżewski, uzupełnił materiał wyjściowy o informacje zaczerpnięte z najnowszej literatury o Beethovenie, a także z jego listów, zeszytów i notatników. Książkę, będącą zbiorem esejów na temat życia i osobowości Beethovena, dopełnił antologią polskich wierszy o kompozytorze.

vrykolakas | 2016-04-29
Bartosz | 2016-02-16