Mądrość i dowcip Jane Austen

Tłumaczenie: Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej, Jadwigi Dmochowskiej, Barbary Kopeć
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Wit and Wisdom of Jane Austen
życie
klasyka
shaloma

Jane Austen - popularna powieściopisarka, zajmująca poczesne miejsce wśród klasyków literatury angielskiej (1775 - 1817), jest autorką dwunastu powieści obrazujących codzienność angielskiej prowincji, życie ziemiaństwa i duchowieństwa XVIII i XIX wieku. Jej książki wyróżniają się niezwykle celną obserwacją psychologiczną, trafną refleksją, ale także ironicznym humorem.

Lukrecja91 | 2015-02-14

Książeczka jest zbiorem cytatów z powieści i listów Jane Austen, podzielona tematycznie na zagadnienia typu: kobieta, mężczyzna, małżeństwo itd. Chociaż nie wnosi żadnych nowych informacji, bo jest tylko powieleniem krótkich fragmentów twórczości Austen, to odpowiednio wyselekcjonowane i zebrane w jednym miejscu cytaty pozwolą dać ogólny ogląd na to, jak Austen zapatrywała się na poszczególnie kwestie (np. małżeństwo) i jak charakteryzowała swoje postaci. Pozycja ciekawa dla fanów twórczości Austen, ale raczej nieobowiązkowa.

emisiaszymek | 2017-01-19
TeaBooksLover | 2016-10-28