Domowa Kronika Dzikowska

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
978-83-7188-386-6
Łukasz Kuć

Domowa Kronika Dzikowska to tyleż rodzinna saga, co i osobisty pamiętnik jej autora, Stanisława Tarnowskiego, który przedstawił w niej dzieje rodu Leliwitów od średniowiecza do czasów sobie współczesnych, opisując niejednokrotnie dramatyczne losy jego poszczególnych członków, zaangażowanych w wydarzenia polityczne i militarne. Większa część dotyczy jednak samego autora i jego najbliższych od pradziadków poczynając.

Jolanta Śliwińska | 2014-01-14
Józef Bałtowski | 2013-08-18