Cztery łzy

Seria: Trzynastki
Wydawnictwo: Egmont Polska
Meme

Zuzia ma dwóch starszych braci, którzy interesują się wyłącznie komputerami. Mieszkają we Władysławowie. Dzieci są tylko z mamą, nauczycielką języka angielskiego. Ojciec zabiera je co drugi weekend do Gdańska, gdzie obecnie mieszka. Bohaterka, bardzo nerwowa i płaczliwa, ucieka w świat marzeń i fantazji - pragnie zostać piosenkarką. Obsesyjnie dba o swój wygląd, do tego stopnia, że nie wyjdzie z domu bez dobrania ubrań kolorem, co bardzo komplikuje jej życie. Zakochuje się w koledze braci, którzy utrudniają jej kontaktowanie się z chłopcem. Zuzia nie ma przyjaciółki, choć ciągle poszukuje tej jedynej. Mama zmuszona sytuacją organizuje obóz językowy i Zuzia ma jej tam pomagać (przeciw czemu bardzo się buntuje). Akcja rozgrywa się w ciągu dwóch miesięcy: marca i kwietnia.

ZARAZA | 2012-05-13
Przeczytana: 2008 rok

Mam cztery książki pani Ewy Nowak na swoim koncie, przeczytane jako dwunastolatka. Bardzo je polubiłam z wyjątkiem "Czterech łez". Po pięciu latach już nie pamiętam moich konkretnych powodów, ale może też przez postać głównej bohaterki. Nie polecam.

| 2016-01-28
Na półkach: Styczeń 2016, Przeczytane, ***7

Druga część "Niebieskich migdałów" bardzo mi się podobała! Polecam ;)

Urmurmina | 2014-03-31

Uparcie szukałam książki Pani Ewy Nowak, która mi się spodoba. "Cztery łzy" to kolejna moja klapa. Historia bardzo codzienna, w której nie ma nic wyjątkowego - oprócz wyjątkowo irytującej bohaterki (zwłaszcza, że charakter miała podobny do mnie, kiedy byłam w jej wieku, więc wiem jak to irytuje).

WszystkoWeKrwi | 2015-04-19

Na początku chciałam polecić tą książeczkę osobom w wieku bohaterki albo i młodszym, ale jednak wycofałam się z tego, gdyż bohaterka "Czterech łez" wydała mi się strasznie durna od początku do końca. Mimo wszystkiego.

Alka | 2013-06-09

Całkiem fajna, chociaż naiwna.

Karolka | 2011-05-17

Bardzo przyjemna książka, napisana lekkim, idealnym dla młodzieży językiem.
Świetna na nudne popołudnie lub do autobusu ... :)

Meme | 2010-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2010

Bardzo lubię czytać książki pani Ewy Nowak. Tę książkę czytałam, nie tylko z sympatii do autorki, ale także chciałam poznać „wnętrze” mojej nagrody z autografem pisarki.
Sądzę, że to kolejna lekka i przyjemna powieść Ewy Nowak. Ksiązka wywołała jednak we mnie mieszane uczucia. Sama fabuła była ciekawa, także wątek miłości Zuzi i Doły był ciekawie przedstawiony. Jak to bywa w książkach pani Nowak, nie zabrakło tu słów o przyjaźni, miłości i skrywanych marzeniach. Mimo niektórych wątków, które musiały spotkać się z moją krytyką, książka podobała mi się ;) Krótka, więc szybko poszło.

aAtlanta | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Nie do końca wiedziałam o co w niej chodzi. Choć przeczytałam całą, to nic z niej nie pamiętam :/

Książka naprawdę fajna, przyjemna, lekka, świetna. Jedyne co denerowało to postać głównej bohaterki - Zuzia irytowała mnie niemal tak jak Kesley Hayes z Klątwy tygrysa, a to nie lada wyczyn!

Diana | 2016-03-02

ZAPRASZAM
po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com

Wiele z Was polecało mi książki Ewy Nowak. Widząc lekturę z jej nazwiskiem w szkolnej bibliotece, bez większego zastanowienia, wypożyczyłam ją. Nie miałam jakichś ogromnych oczekiwań, jednak zdecydowanie spodziewałam się czegoś lepszego i bardziej dojrzałego niż to, co dostałam w ,,Czterech łzach".

Zuzia marzy o zostaniu piosenkarką i znalezieniu wielkiej miłości. Jednak, jak na razie, jej życie wygląda następująco: mieszka razem ze starszymi braćmi, którzy non toper jej dokuczają oraz matką we Władysławowie. Na wielkie love story się nie zanosi, a jej głos woła o pomstę do nieba. I to by było na tyle.

Nie należę do osób, które bardzo szybko czytają - wolę analizować każde słowo i dokładnie poznawać opisy. Aczkolwiek przekartkowanie tej lektury zajęło mi mniej więcej tylko godzinę (120 stron). Chcę Wam przez to powiedzieć, że język jest na naprawdę niskim, dziecięcym poziomie.

Owszem, była to bardzo miła i przewidywalna...