Buba. Sezon ogórkowy

Cykl: Buba (tom 2) | Seria: Plus Minus 16
Wydawnictwo: Literatura
Buba
geokuba

„Mijał tydzień, odkąd drogi Buby i Miłosza całkiem się rozeszły. Wprawdzie kilka razy próbowała jakoś się zbliżyć do Miłoszowej ścieżki. Ale od dnia, gdy zobaczyła go z tą nową, z architektury, taką szczupłą i w fikuśnym berecie, od tego momentu martensy Buby przestały biegać ich dawną, wspólną ścieżką”. Drugi tom opowieści o sympatycznej nastolatce, Bubie, mistrzyni brydżowej, której życie...

Drugi tom opowieści o sympatycznej nastolatce, Bubie, mistrzyni brydżowej, której życie nie skąpi trudnych rozdań. Barbara Kosmowska po mistrzowsku wnika w świat nastolatków, opisuje go bez fałszywych barw, jest tam więc miejsce na spleen i zniechęcenie rzeczywistością, humorystyczne zdarzenia w szkole i chwiejną równowagę domowego ogniska. Buba, dzięki wrodzonemu optymizmowi i przyjaciołom (starym – znanym z Buby, pierwszego tomu powieściowego, i nowo poznanym) daje sobie doskonale radę z całym tym bałaganem i jeszcze ma energię do pomagania innym!

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

| 2014-09-15
Na półkach: Przeczytane, ***7

Kontynuacja przygód Buby nie okazała się lepsza od swojej poprzedniczki. Nie mówię, że była zła! Nie! Tylko trochę brakowało zwariowanych Mańczaków, no i może perypetii miłosnych Buby... Brakowało też dziadka, który teraz siedział non stop w komputerze i pisał z Eksplozją... Ale za to pustkę zapełnił nowo poznany, pan Klemens- facet po 50-tce. Myślę, że można by się z nim zaprzyjaźnić! Było więcej Olki, która zaszła w ciążę. Pojawił się jeszcze Ksawery i pan Protek. Ogólnie- nie było źle.
Życie Buby też się zmieniło. Z wieloma problemami pozostawała sama... Dobrze, że był pan Klemens i Sierota :D
Ta książka już nie była taka różowa jak poprzednia część. Była... Jaka była? Była zielona! Jak ogórki... Bo w sezonie ogórkowym wiele się może zdarzyć!!!

Meredith | 2014-06-11

Czytałam ją dawno, ale wspomnienia pozostały bardzo miłe. Świetna książka! :)

eMeLka | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Świetna książka, podobała mi się dużo bardziej niż poprzednia część. Myślę że warta przeczytania.

Poppapraniec | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Każda z książek ma w sobie coś, co sprawia, że na myśl o niej, człowiekowi robi się cieplej na sercu. Barbara Kosmowska napisała wspaniałe książki, bardzo podobne rodzinną atmosferą i optymizmem do słynnej „Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Ta dylogia spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego mola książkowego – jest humor, prawdziwymi i zabawni bohaterowie, ciekawie poprowadzona akcja i problemy, z którymi borykają się nie tylko współcześni nastolatkowie. Kosmowska porusza bowiem tematy uniwersalne, co sprawia, że jej powieści nie tracą na aktualności i są czytane z wielką przyjemnością przez wszystkich niezależnie od wieku. Polecam!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/12/przedstawiam-bube-mistrzynie-ogora.html

Karolka | 2011-03-24
Przeczytana: 24 marca 2011

W porównaniu do pierwszej części ta wypadła dosyć słabo. Buba jest jakaś smętna, ponura, byle jaka... Jej historie dalej są śmieszne, sarkazmy dziadka zabawne, ale brakuje tego humoru, sensu....

Paulina | 2013-08-09

Książka ta jest wspaniałym dopełnieniem pierwszej części. Jest napisana prostym, zrozumiałym dla wszystkich językiem. Czyta się ją szybko, lekko i przyjemnie. Tak jak w przypadku pierwszej części nie mogłam się od niej oderwać. Polecam ją starszym i młodszym czytelnikom.;)

xxgetuglyxx | 2014-11-24
Przeczytana: listopad 2014

Bardzo fajna :) Oczywiście dziadek Buby, jak zawsze, mnie rozśmieszał :D

Atala | 2012-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"-Mamy ślub - Mańczak cedził słowa z coraz większym trudem. - Ale pragniemy jeszcze raz ślubować to samo.
-Po co? - nie zrozumiał dziadek. - Po cholerę dwa razy kłamać, skoro masz już pan to za sobą.
-Wyprowadźcie starca! - zażądała Mańczakowa. - W innym wypadku... ja go stąd wyniosę.
-Nie wątpię - dziadek z uznaniem spojrzał na bagażnik. - Kondycyjkę to pani ma jak strongman!" :D

Marlena | 2013-10-18

Miłosz odszedł, a Buba została sama. Jolka umawia się z szefem i sprzedaje kosmetyki. Siostra Buby jest w ciąży. Pojawia się Stalin z którym bohaterka walczy o garnitur i rentę Klemensa i jego mamusi. No i pojawia się Dokładka. Śliczna rasowa sunia, która została wyrzucona. Świetna książka. Polecam.

Agata | 2011-07-25
Przeczytana: 28 stycznia 2009

Czytałam w innych recenzjach, ze druga część BUBY jest nudna. Z czym się nie zgadzam! Jak tak samo zabawna i ciekawa. Nowe zdarzenia, nowe miłości. Naprawdę warto wypożyczyć. A ja Wam powiem, ze najbardziej czekałam na dziadka. Kto przeczytał wie.

O książce:
Jak w pierwszej części główną bohaterką jest Buba.
Dziadek znajduje wirtualną koleżankę. :) i nie ma czasu dla wnuczki. Olka oczywiście pełna kłopotów.
Państwo Mańczakowie też wyginają..:P