Odkrywanie powolności

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Die Entdeckung der Langsamkeit
83-08-02919-1
Odkrywanie powolności

Powieść z roku 1983, za którą autor otrzymał prestiżową Nagrodę Literacką im. Ingeborg Bachmann.Ta powieść edukacyjna oparta na źródłach historycznych jest biografią dziewiętnastowiecznego żeglarza Johna Franklina, kierownika wypraw arktycznych. Bohater jest człowiekiem patologicznie powolnym w myśleniu, mówieniu i działaniu; początkowo przekonany o własnej niższości, zaczyna odkrywać niezwykłą siłę swej powolności.

ops | 2014-07-29
greenway69 | 2013-03-23