Lingua Latina - Łacina bez pomocy Orbiliusza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
podręcznik, obcy, starożytny, język, nauka
Franciszek

Podręcznik do samodzielnej nauki języka łacińskiego.

chrispu | 2014-04-26

Podręcznik do samodzielnej nauki języka łacińskiego. Przydatny również jako pomocnicza książka dla osób już uczących się gdzieś tego języka. Materiał podzielony jest na lekcje z ćwiczeniami oraz wyjaśnieniami gramatyki i wymowy. To w części pierwszej. W drugiej części mamy oryginalne teksty po łacinie. W trzeciej części jest klucz rozwiązań (dla leniwych). Tekst pisany uzupełniają śmieszne, często współczesne tematycznie rysunki pasujące do danej lekcji. Jest też gra planszowa - na osobnej karcie, oraz mały słowniczek.
Osoby niespecjalnie zainteresowane nauką tego języka znajdą tu nawet sporo informacji historycznych z dziejów Rzymu oraz o bohaterach tamtej epoki. I kilkadziesiąt przydatnych do "popisywania się" cytatów po łacinie.

książek: 1975
asiula1000 | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Niewątpliwie to dobry podręcznik. Nauka we własnym zakresie jest jednak trudna, więc to pozycja dla wytrwałych, posiadających czas i upór.

Łukasz | 2012-07-18
Przeczytana: 20 czerwca 2004

Bardzo dobry podręcznik do samodzielnej nauki łaciny. Szkoda, że nie ma reedycji tej książki. Jest ona dostępna już właściwie tylko w antykwariatach. Do całości dodana jest gra planszowa o podróży Odyseusza z Troi do Itaki i jego przygodach (wszystko po łacinie oczywiście). Na okładce ochronnej wersji w twardej oprawie widnieje informacja, że do książki dostępne są również nagrania... Nie wiem niestety jak je zdobyć (to może być już niemożliwe).

ewcikson | 2010-12-13

my best friend on the first year of my studies

Frodro | 2018-10-12
Katroposka | 2017-05-08