Lingua Latina - Łacina bez pomocy Orbiliusza

Okładka książki Lingua Latina - Łacina bez pomocy Orbiliusza Lidia Winniczuk
Okładka książki Lingua Latina - Łacina bez pomocy Orbiliusza
Lidia Winniczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Wydawnictwo Naukowe PWN
1975-01-01
1975-01-01
podręcznik obcy starożytny język nauka

Niewątpliwie to dobry podręcznik. Nauka we własnym zakresie jest jednak trudna, więc to pozycja dla wytrwałych, posiadających czas i upór.

Podręcznik do samodzielnej nauki języka łacińskiego. Przydatny również jako pomocnicza książka dla osób już uczących się gdzieś tego języka. Materiał podzielony jest na lekcje z ćwiczeniami oraz wyjaśnieniami gramatyki i wymowy. To w części pierwszej. W drugiej części mamy oryginalne teksty po łacinie. W trzeciej części jest klucz rozwiązań (dla leniwych). Tekst pisany uzupełniają śmieszne, często współczesne tematycznie rysunki pasujące do danej lekcji. Jest też gra planszowa - na osobnej karcie, oraz mały słowniczek.
Osoby niespecjalnie zainteresowane nauką tego języka znajdą tu nawet sporo informacji historycznych z dziejów Rzymu oraz o bohaterach tamtej epoki. I kilkadziesiąt przydatnych do "popisywania się" cytatów po łacinie.

Bardzo dobry podręcznik do samodzielnej nauki łaciny. Szkoda, że nie ma reedycji tej książki. Jest ona dostępna już właściwie tylko w antykwariatach. Do całości dodana jest gra planszowa o podróży Odyseusza z Troi do Itaki i jego przygodach (wszystko po łacinie oczywiście). Na okładce ochronnej wersji w twardej oprawie widnieje informacja, że do książki dostępne są również nagrania... Nie wiem niestety jak je zdobyć (to może być już niemożliwe).

my best friend on the first year of my studies

my best friend on the first year of my studies