Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę.

Jan SkaradzińskiKonrad Wojciechowski Wydawnictwo: InRock muzyka
InRock
rock muzyka jan skaradziński konrad wojciechowski
InRock
muzyka
rock muzyka jan skaradziński konrad wojciechowski

Ciekawe, długie opisy wybranych 200 polskich utworów muzycznych uznanych jako kultowe. Niektóre zawierają prawdziwe ciekawostki inne są lekko apodyktyczne, a jeszcze inne bez wyrazu. Ogólne warto się zapoznać z pozycją, ale mimo swojej wielkości nie jest to wyczerpujący zarówno zbiór, jak i opis poszczególnych historii związanych z utworami.

Oczekiwałem anegdot, barwnych opowieści, nieznanych faktów. Dostałem nudne dywagacje autorów, trochę cytatów, często z drugiej ręki, sporo przeinaczeń (w rozdziale o "12 groszach" Kazika nic się nie zgadza). Za tę cenę spodziewałem się czegoś bardziej wciągającego i wiarygodnego.

• 2020
  • Półka B
  • 2020
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Biografie
  • Papier

Dodaj cytat z książki Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę.