Tajemnica cyrku

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (tom 3)
Wydawnictwo: Zakamarki
Cirkusmysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

Na arenie cyrku Splendido, który właśnie zawitał do Valleby, klaun Bobo i magik Trocadero zabawiają publiczność swoimi sztuczkami, a potężny Ali Pasza popisuje się swoją siłą. Zapatrzeni w nich widzowie okradani są przez nieuchwytnego kieszonkowca. Czy w przestępstwo zamieszani są pracownicy cyrku? Tę zagadkę wyjaśnią bez większego trudu Lasse i Maja. Kolejne tytuły serii Biuro...

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów.

[opis wydawcy]

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

agutek | 2012-01-25

ponoć fajne

Renula | 2012-12-25
Przeczytana: 2011 rok

Kupiła książkę dla 7 letniej córki. Uwielbiam czytać a Ona nie bardzo. Jadąc na wakacje zaczęła w samochodzie i skończyła!. Po drodze wykupiłam na stacji inne części. Nareszcie książka stała się ciekawsza od dvd w aucie. Polecam dla dzieciaków rozpoczynających czytanie.

Paweł | 2016-03-07

Mój brat powiedział że mi się skleiły kartki ale to nie prawda! Skoro przeczytałem ją szybko to nie znaczy że mi się kartki skleiły pozdrawiam.

telrhosien | 2015-10-27
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2015

Dobra pozycja, ciekawa książeczka dla młodszych dzieciaków.

olaf2009 | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Świetna! Wersja dla dorosłych miałaby 600 stron...

Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Po prostu czyta się i czyta do samego końca :)

stardoll | 2016-10-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przeczytałam,ale po zakończeniu pomyślałam,że inne książki z tej serii były jakieś dużo bardziej ciekawe i takie,że nigdy bym nie zgadła jak oni to odgadli.Ta była trochę przewidywalna,ale i tak bardzo, bardzo dobra.Mimo wszystko polecam !

Monika | 2015-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Plusem są tu duże litery i ilustracje odzwierciedlające czytany tekst. Ze względu na to, że jest to seria książek dla dzieci, zaskoczyły mnie zwroty typu "zakute pały" czy "bachory".

Zosia | 2013-05-05

dobra dla ludzi, którzy lubią ten typ książki...:)
Zachęcam do przeczytania tej książki.