Tajemnica kawiarni

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (tom 4)
Wydawnictwo: Zakamarki
Cafémysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

Zdaje się, że przestępca dokładnie wie, kiedy uderzyć! Już po raz trzeci w ciągu krótkiego czasu okradł kawiarnię w miasteczku Valleby. Za każdym razem kasa była pełna. Czyżby ktoś z pracowników Café Marcepan był w zmowie ze złodziejem? Lasse i Maja mają swoje podejrzenia?

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Ania | 2016-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

świetna propozycja dla ciekawskich brzdąców - tak tak, brzdąców! mój 5 latek zakochał się w tych książkach i przerabiamy wszystkie które znajdziemy w bibliotece :)

Polecam, jeśli chcemy dziecko wkręcic w kryminały :). Wszystkie tajemnice czyta się dobrze, nie nudzą czytającego, a 6-latka bardzo wciągają.

Lumihiutale | 2016-01-17

Rewelacyjna, jak wszystkie z serii. Przyłapałam młodszą siostrę na czytaniu jej póznym wieczorem z latarką pod kołdrą - to o czymś świadczy!
Swoją drogą, nie trzeba być detektywem talentu Lassego i Mai, by odgadnąć narodowość autorów. :) Pomijając imiona, nazwy i obecne elementy szwedzkiej kultury, któż inny mógłby wpaść na pomysł pisania dla dzieciaków kryminałów. :) No i zakończenie jakże szwedzkie!

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Dorota Smakuje | 2010-07-05
Przeczytana: 01 lipca 2010

„Tajemnica kawiarni” Martina Widmarka i Heleny Willis

No cóż – nie mogłam się oprzeć tytułowi :)

To książeczka dla starszych dzieci, myślę że będzie znakomita już dla 6 latków do samodzielnego czytania, bo tekst przejrzysty a litery ogromne.

To historia dwojga detektywów Lassego i Maji odgadujących zagadkę ponownego obrabowania kawiarni. Jeśli o aspekt kulinarny chodzi to padają tam niesamowite nazwy wszystkich kawiarnianych smakołyków a samo rozwiązanie zagadki również dotyczy jedzenia :)

Przeczytałam ją mojej córeczce (i sobie) i muszę przyznać, że mi się bardzo podobała, zdania córki nie mogłam poznać, bo usnęła :)

stardoll | 2016-10-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Wspaniała książka o wspaniałym zakończeniu! Niesamowicie ciekawa i zaskakująca szczególnie w jaki sposób Lasse i Maja-czyli detektywi,główni bohaterowie,rozszyfrowują zagadki.Super seria! super książka!

olaf2009 | 2016-07-24
Przeczytana: 21 lipca 2016

Dobra. Wersja dla dorosłych miałaby 400 stron. Z tą "włoską czekoladką" to przesada!!! i nie dla dzieci!!!

Renula | 2012-12-25
Przeczytana: 2012 rok

Kupiła książkę dla 7 letniej córki. Ciekawsza od dvd w aucie :-). Polecam dla dzieciaków rozpoczynających czytanie.

dodawi | 2012-07-09
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 07 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

HubaBuba | 2011-10-29

Ta jest bardzo dobra...