Tajemnica kawiarni

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 4)
Wydawnictwo: Zakamarki
Cafémysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

Zdaje się, że przestępca dokładnie wie, kiedy uderzyć! Już po raz trzeci w ciągu krótkiego czasu okradł kawiarnię w miasteczku Valleby. Za każdym razem kasa była pełna. Czyżby ktoś z pracowników Café Marcepan był w zmowie ze złodziejem? Lasse i Maja mają swoje podejrzenia?

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

ejotek | 2018-07-01
Przeczytana: czerwiec 2018

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne.

Lasse i Maja rozkręcają się w swojej pracy, by uczynić ją bardziej perfekcyjną kupili do biura cyfrowy aparat. Bardzo szybko mają okazję sprawdzić jego działanie, gdyż w Cafe Marcepan można podziwiać arcydzieła sztuki cukierniczej Ulli. Lasse fotografuje wystawę jeszcze zanim wejdą do środka... a potem testuje aparat jeszcze kilkakrotnie...

Kiedy już zamówią swoje ulubione słodkości, dostrzega ich komisarz i zaprasza do swojego stolika. To właśnie tam dzień małych detektywów nabiera kolorów - komisarz zdradza im, iż w ostatnim czasie dokonano trzech kradzieży w kawiarni - za każdym razem kasa była pełna! Czyżby złodziej miał wspólnika? Ktoś go poinformował? Jakie były okoliczności napadu? Każdy z pracowników miał motyw, gdyż każdemu potrzebne są...

Ania | 2016-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

świetna propozycja dla ciekawskich brzdąców - tak tak, brzdąców! mój 5 latek zakochał się w tych książkach i przerabiamy wszystkie które znajdziemy w bibliotece :)

Polecam, jeśli chcemy dziecko wkręcic w kryminały :). Wszystkie tajemnice czyta się dobrze, nie nudzą czytającego, a 6-latka bardzo wciągają.

Zuzicolek | 2017-05-10

Ta książka jest super przeczytałam ją w kilka godzin polecam.
Nie pamiętam dokładnie kiedy ją przeczytałam

Lumihiutale | 2016-01-17

Rewelacyjna, jak wszystkie z serii. Przyłapałam młodszą siostrę na czytaniu jej póznym wieczorem z latarką pod kołdrą - to o czymś świadczy!
Swoją drogą, nie trzeba być detektywem talentu Lassego i Mai, by odgadnąć narodowość autorów. :) Pomijając imiona, nazwy i obecne elementy szwedzkiej kultury, któż inny mógłby wpaść na pomysł pisania dla dzieciaków kryminałów. :) No i zakończenie jakże szwedzkie!

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-13
Na półkach: Z Biblioteki, Przeczytane

Przezabawne i wciągające kryminały dla dzieci. Fajne do nauki czytania. Każde dziecko zachęcą do czytania. ;)

Sylwia | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Ulubiona seria mojej 7 latki. Polecam gorąco.

Dorota Smakuje | 2010-07-05
Przeczytana: 01 lipca 2010

„Tajemnica kawiarni” Martina Widmarka i Heleny Willis

No cóż – nie mogłam się oprzeć tytułowi :)

To książeczka dla starszych dzieci, myślę że będzie znakomita już dla 6 latków do samodzielnego czytania, bo tekst przejrzysty a litery ogromne.

To historia dwojga detektywów Lassego i Maji odgadujących zagadkę ponownego obrabowania kawiarni. Jeśli o aspekt kulinarny chodzi to padają tam niesamowite nazwy wszystkich kawiarnianych smakołyków a samo rozwiązanie zagadki również dotyczy jedzenia :)

Przeczytałam ją mojej córeczce (i sobie) i muszę przyznać, że mi się bardzo podobała, zdania córki nie mogłam poznać, bo usnęła :)

Bankomacik | 2017-05-07
Na półkach: Przeczytane, Z Biblioteki

Tak jak reszta książek z tej serii jest świetna na rozpoczęcie czytelnictwa. Zwłaszcza ta, ponieważ do wątku z tej części wracamy do innych. No bo nie trzeba czytać tych książek po kolei :-P