Tajemnica mumii

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 5)
Wydawnictwo: Zakamarki
Mumiemysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

Czy to możliwe, żeby w muzeum w Valleby obudziła się licząca 3000 lat egipska mumia? Przerażony strażnik twierdzi, że widział to na własne oczy. Tej samej nocy, której z muzeum zginął najcenniejszy obraz... Lasse i Maja natychmiast udają się do muzeum, żeby osobiście zbadać sprawę.

źródło opisu: http://zakamarki.com.pl/

źródło okładki: http://zakamarki.com.pl/

Yooki | 2017-12-20
Na półkach: Dla 4latka, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Przeczytaliśmy już wszystko co zostało napisane o Detektywie Pozytywce. Szukając podobnych klimatów trafiłam na Lassego i Maję.

Uczucia mam mieszane. Detektywa Pozytywkę cenię bardziej za swojego rodzaju urok i ciepło opowieści. Lasse i Maja natomiast są postaciami skandynawskimi i to się czuje.

Historia jest ciekawa i zabawna jednak opisana dość szorstko jak na książkę dla dzieci. No i te koszmarne ilustracje...

Tyle moich odczuć. Dzieciowi się podoba i zażyczył sobie kolejnych części z Lasse i Mają. No to czytamy:)

katecz | 2016-04-04
Przeczytana: 29 marca 2016

Od 6-9 lat

Ksiązki z tej serii są tak skonstruowane, że potrafia wciągnąc nawet dziecko dopiero uczące się czytać ;-) Tak przynajmniej jest u nas. Nasze doskonalenie czytania wygląda w ten sposób, że umówiłam sie z synem (6,5 r.), że czytamy naprzemiennie po 1 stronie. I choć jemu sie trenować czytanie nie chce, to wraz z trwaniem śledztwa i wzrostem napięcia ;-) przeczyta wszystko, żeby dowiedziec się, jak Maja i Lasse rozwiązali zagadkę ;-) Czyli motywacja jest duża ;-)

Nati123 | 2018-01-06

Tajemnica mumii to książka pełna tajemnic. Okazuje się, że w mieście Valleby w muzeum licząca ponad 3000 lat mumia egipska
obudziła się. Lasse i Maja mają nową zagadkę do rozwiązania.

Zorro | 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 października 2013

Ta książka bardzo mi się podobała,moją uwagę przykuły fajne ilustracje.
Najbardziej podobał mi się Lasse.

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Dziub | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Bardzo lubię tą serię, chyba bardziej niż Biuro detektywa Emila Anny Jansson, którego nie można ocenić na tym portalu.
W tym tomie zwróciłam uwagę na przejrzyste wskazówki rozwijające logikę u dziecięcego czytelnika i zabawę dla dorosłego. Mimo, że to skandynawska autorka, mam pewne obiekcje, czy taka tematyka nadaje się dla przedziału wiekowego 7-9 (w takim wieku dzieci w Szwecji oceniały autorkę) w polskich domach, ale co ja tam wiem, sama zabrałam się za A. Christie jak miałam 12...
Nie wiem, czy chrześnica dostanie tę książkę, w końcu jest o mumii ^^

olaf2009 | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Świetna! Wersja dla dorosłych miałaby 400 stron. I wszystko by się udało gdyby nie dwójka "szybko myślących dzieciaków"! (skąd ja to znam?...)

Dorota Lewandowicz | 2012-11-29
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Filip | 2012-11-14
Przeczytana: 15 listopada 2012

nie ma lepszej książki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przeczytana: 21 maja 2013

Boska - jak każda książka z tej serii :)