Pierwsza żona

Tłumaczenie: Wojciech Gilewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kalejdoskop [Muza]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
La premiere epouse
978-83-7495-551-5
Divian

Catherine i Francis mają czworo dzieci, dom w Prowansji, wspólnych przyjaciół, życie i wspomnienia. Pewnego dnia niewierny mąż wyprowadza się z domu. Catherine czuje się pokrzywdzona i wściekła, rozpamiętuje przeszłość i wszystko, co złe. Stopniowo przechodzi ewolucję emocjonalną. Im bliżej zakończenia procedury rozwodowej, tym spokojniej i bardziej rzeczowo traktuje swoją sytuację. Dostrzega popełnione błędy i skupia się na tym, co warte zapamiętania. Odkrywa, że poza małżeństwem jest jeszcze cały świat.

Karolina Kułakowska | 2014-03-20
Przeczytana: 20 marca 2014

Początek trochę się dłuży, jednak dalej
jest dobrze, a nawet bardzo. Wnikliwy
"przekrój" myśli i uczuć zdradzanej
żony. Porzuconej kobiety.

Dla mnie strasznie nudne. Chociaż sam temat - ciekawy.

Karolji | 2011-03-09
Przeczytana: 05 marca 2011

Nie czyta się lekko ani szybko, bo jest to kłębowisko myśli kobiety w trakcie rozwodu. Powieść obrazuje cały proces rozkładu związku, ale tylko z perspektywy jednej osoby-kobiety, mężczyzna jest tylko zarysowany, nie znamy jego relacji. Autorka próbuje uświadomić nam to, na co zazwyczaj rzadko zwracamy uwagę na początku związku: ludzie się nie zmieniają, np. jak mężczyzna zdradza, to będzie zawsze zdradzał itd.

s_koktajlowa | 2017-05-28
Ivenna | 2017-04-21