Ptaszyna

Wydawnictwo: Świat Książki
trójkąt, Warszawa
cezar

We współczesnej Warszawie rozgrywa się ta barwna historia małżeńskiego trójkąta, efektownie opowiedziana i pełna psychologicznej prawdy. Bogna, „kobieta luksusowa” przed czterdziestką, jest żoną Wita, znacznie starszego od siebie reżysera. Poznając Ryżego, młodego socjologa, wpada w wir namiętnego szaleństwa. Ale gra zaczyna ją przerastać. Bogna dochodzi do wniosku, że „ma dwóch mężczyzn, o których w swojej naiwności sądziła, że się uzupełniają, a tymczasem oni się wzajemnie wykluczają”... Co zrobi, gdy będzie musiała wybierać?

awiola | 2012-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

„Wiadomo, jak to jest: są spojrzenia, które od razu odkrywają wrogów, potem tysiąc obojętnych, a na przeciwległym biegunie te szczególne, wychodzące ci naprzeciw jak znajomy krajobraz, pełne obietnic…”

Ostatnio wybieram książki nieznanych mi wcześniej współczesnych, rodzimych autorów. Szukam ciekawych pisarzy, dzięki którym każda przeczytana przeze mnie książka będzie wyjątkowa pod jakimś względem. Myślę, że taką autorką jest Doda Około-Kułak, architekt z wykształcenia. Jej twórczość literacka to zbiór opowiadań, sztuk teatralnych czy właśnie powieści. Obecnie pisarka tworzy sagę obyczajową osadzoną w kontekście historycznym.

Tytułowa Ptaszyna to niespełna czterdziestoletnia Bogna. Myślę, że można ją nazwać kolokwialnie kobietą z „wyższej półki”. Bogna jest żoną znanego reżysera Wita. Zaznaczyć należy, że Wit jest starszy od niej o dziewiętnaście lat. Bohaterka jest jego czwartą żoną, nie mają dzieci oprócz dorosłej córki Wita z pierwszego małżeństwa. Wydawałoby się, że Bogna...

Monika | 2010-12-23
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 15 grudnia 2010

Fajna historia o trójkącie. Spodziewałam się tylko innego zakończenia. W ten sposób trójkąty kończą się chyba rzadko.

cezar | 2010-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2010

książka o trójkącie .. lubię takie .. ale sama książka rzecz gustu ..dla mnie na 4 gwiazdki

zaniii | 2011-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

książkę lekko się czyta, ale zbytnio mnie nie wciągnęła. No i to zakończenie zniszczyło wszystko:/

fiolek_2702 | 2017-05-02
xara6 | 2016-11-09