Czarodziejka

1998-01-01
1998-01-01
Janina Zapaśnik-Ogrzewalska
czary małżeństwo literatura niemiecka

Nie, nie i jeszcze raz nie... Nie polecam, nie zachęcam. Tytuł nijak ma się do treści. Książkę kupiłam ładnych kilka lat temu, zachęcona opisem na okładce. No cóż byłam młoda i głupia. Książka tak nudna, że podchodziłam do niej kilka lub nawet kilkanaście razy - naprawdę chciałam dać jej szansę się rozwinąć ;) i nic. Jedyne co zapamiętałam z tej książki to stwierdzenie, że kurtka faceta była w kolorze kupki niemowlaka (niestety to zdanie pojawia się przez całą książkę). Jedyna magia jaka płynie z tej książki to to, że dotarłam do końca i przeżyłam.
No niestety takie pozycje też mam na swoim czytelniczym
koncie :(

Motyw kobiety-czarodziejki wydaje mi się aż nadto oklepany, ale „Czarodziejka” Hery Lind jest na swój sposób innowacyjna. Charlotta nie obsypuje nikogo magicznym proszkiem, nie kręci nosem, nie ma nawet różdżki! Jedyne, czego musi dokonać, żeby mężczyzna się w niej zakochał to upuścić dowolny przedmiot. Modliszka przez duże M.
Magiczna książka o miłości (i nie tylko). O tak, litera ‘m’ dobrze pasuje do tej książki.

Magiczna książka o miłości (i nie tylko). O...

Niestety,ale moim zdaniem książka nie zasługuje na plusa. Dobrnęłam mniej więcej do połowy i mnie znudziła. Lubię czytać coś z odrobiną magii, tej prawdziwej lub niekoniecznie. Spodziewałam się po tej książce dużo więcej.

• De la bibliothèque
  • Chcę przeczytać ponownie