Spowiedź piłkarza cz. I

Wydawnictwo: SportWin
Mini

Przedstawiamy książkę Piotra Reissa wieloletniego zawodnika i kapitana Lecha Poznań, reprezentanta kraju, zawodnika, który z powodzeniem walczył na boiskach Bundesligi. Piłkarz znany przede wszystkim z boiskowych dokonań: jeden z najlepszych strzelców w historii Lecha, zdobywca Pucharu oraz Superpucharu Polski, Król Strzelców Ekstraklasy 2007. Jednak w styczniu 2009 roku jego życie zmieniło się w ciągu chwili. Po zatrzymaniu przez policję oraz przesłuchaniach, piłkarz został zawieszony przez zarząd klubu.Samo zatrzymanie Piotra Reissa odbiło się echem w całej Polsce, a największe stacje telewizyjne poświęciły tej sprawie bardzo dużo miejsca. Kto za zatrzymaniem stał? Jak zachowywał się zarząd klubu w stosunku do piłkarza? Jak wyglądał sam moment zatrzymania oraz pobyt w areszcie? O tym i wielu innych niezwykle ciekawych historiach z życia Piotra Reissa będą mogli przeczytać kibice w całej Polsce. Blisko 300 stronicowa książka wyjaśnia ponadto wiele kwestii związanych z realiami funkcjonowania polskiej piłki, a przede wszystkim przedstawia Piotra Reissa jako człowieka, Wielkopolanina, sportowca, kapitana Lecha Poznań, który zagrał dla niego 399 oficjalnych meczów strzelając 135 bramek. Książką odnosi się do głośnej i medialnej sprawy zatrzymania oraz przesłuchań Piotra Reissa w związku z korupcją w polskiej piłce. Prezentuje biografię zawodnika przez lata związanego z jednym klubem. Przytacza anegdoty dotyczące polskiej piłki i ciekawostki z nią związane. Opisuje środowisko kibiców zwłaszcza Lecha Poznań. Prezentuje karierę Piotra Reissa, statystyki, zdjęcia. Porusza sprawy dotyczące polskich sędziów i funkcjonowania PZPN-u.

Hiszpana | 2011-05-15
Na półkach: Przeczytane, Football
Przeczytana: 16 kwietnia 2011

Świetnie opowiedziana historia człowieka, który od dziecka oddany był jednemu klubowi. Jako wieloletnia kibicka Lecha Poznań i wierna fanka Piotrka, nie mogłam się doczekać premiery tej książki. Czyta się ją z przyjemnością, jednym tchem. Niesamowite są przede wszystkim wszystkie anegdoty z boiska i szatni Lechitów, które pozwalają poznać lepiej ówczesną atmosferę w zespole i relacje między zawodnikami. Czekam już na część II.

Zdecydowanie polecam, nie tylko fanom Kolejorza!

Mini | 2010-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2010

Po miesiącach czytania innych książek, które uznałam za bardziej "priorytetowe", sięgnęłam wreszcie po "Spowiedź". I chociaż został mi jeszcze do przeczytania rozdział "Wokół piłki" i cały aneks, zdania na temat książki nie zmienię.
Piotrek prosto, bez silenia się na upiększanie, szczerze wyznał, co miał do powiedzenia, opisał całe swoje kręcące się w niebiesko-białych barwach życie i przedstawił kulisy zatrzymania na początku 2009 roku. Dodał kilka anegdot, od których w oczach zakręciły mi się łzy najszczerszego śmiechu (niezapomniany Czesiu Michniewicz i jego "wrony" na poddanej wówczas renowacji głównej płycie boiska przy Bułgarskiej czy zmaganie się z "ciężkim losem" Gajtka - Krzysztofa Gajtkowskiego) i w ten oto sposób otrzymałam wrażenie, jakby "Reissik" cały czas siedział naprzeciwko mnie i zwierzał mi się z całego swojego życia. Dowiedziałam się naprawdę wielu rzeczy, zarówno o nim, jak i o Kolejorzu - wstyd, że bez takiej wiedzy śmiałam się nazywać kibicem Lecha ;)) Z...

ElGreguito | 2017-08-04
Przeczytana: 12 marca 2016

Jest kilka fajnych momentów, dzięki którym można tę książkę zapamiętać, jednak spowiedź kojarzy się z wyznaniem grzechów, więc tytuł zupełnie nie trafiony.

Przedziwnie czyta się tę książkę dziś - po wielu miesiącach od rozstania Piotra Reissa z Lechem i jego sensacyjnym powrocie.

Książę czyta się błyskawicznie mając wrażenie, że Reiss siedzi obok i nam to wszystko opowiada. Książka jest pełna anegdot, smaczków, zabawnych historyjek ale nie brakuje też opowieści o trudnych relacjach Reissa ze Smudą i oczywiście szczegółów zatrzymania Piotra.

Kilkakrotnie pada w książce stwierdzenie, że Piotr chciałby zakończyć karierę w Lechu, najlepiej z mistrzowską koroną na głowie. Wtedy, w 2009 roku, wydawało się to już niemożliwe. Dziś wiemy, że Piotr zakończy karierę w Lechu. A ja, niepoprawna optymistka, wierzę, że 1 czerwca 2013 r. wszyscy będziemy się bardzo cieszyć :-) Póki co czekamy na pierwszą bramkę po powrocie :)

Niewielu już jest takich piłkarzy, którzy są też (a może przede wszystkim) kibolami. Dla których klub to coś więcej niż miejsce pracy. Bezgraniczna miłość do Kolejorza bije z każdej strony tej książki.

jean | 2011-04-12
Przeczytana: styczeń 2010

Polecam serdecznie, trochę faktów, trochę prywaty, trochę humoru. Czekam na kontynuacje.

Hotwarty | 2018-02-18
Na półkach: 2018, Przeczytane