Mafia Fryzjera. Sensacyjne kulisy afery piłkarskiej

Wydawnictwo: Pro Media
fryzjer, opole, afera, korupcja, niedziela
Inne
Marcin

Książka opisująca kulisy afery korupcyjnej w polskiej piłce nożnej z udziałem Ryszarda F "Fryzjera". Jednym z autorów książki jest Ryszard Niedziela, najważniejszy świadek w śledztwie były prezes Odry Opole

Rafalski | 2015-04-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z niewielu książek, które przeczytałem "na raz". Pozycja niezwykle istotna jeśli szukamy sposobów funkcjonowania systemów ustawiania meczy. Dla prawdziwych fanów polskiego futbolu jest to mrożący krew kryminałek niestety oparty na faktach. A cytat "A kibic wydaje pieniądze na bilety, klubowe pamiątki, jeździ ze swoją drużyną po całej Polsce, nie mając świadomości, że wynik jest już dawno ustalony. Przychodzi na mecz i nie wie, że wszyscy robią go w konia." po prostu uderza w sedno sprawy.

Mario | 2015-12-15

Włos się jeży na głowie, jakie to piłkarskie środowisko jest bagnem.

Damian | 2013-05-31
Przeczytana: 12 października 2012

"Trafiła się jedna czarna owca” – to słynne zdanie wypowiedział Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, po zatrzymaniu pierwszego sędziego. Książka jest w głównej mierze spowiedzią byłego prezesa Ryan Odry Opole, który przybliża nam kulisy afery piłkarskiej.

Danielski | 2016-05-22
Na półkach: Różne, Posiadam, Przeczytane

Kawał dobrego materiału.
Spowiedź prezesa Odry Opole jak kupowało się mecze. Kulisy prawie każdego sprzedanego/kupionego meczu.
Napisane wartko i jasno. Czytało się na raz (niecałe 200 stron), każdy fan futbolu powinien ją przeczytać.
Aż dziw bierze, że wszyscy wiedzieli, ale nikt nie interweniował.

Tomek Janicki | 2011-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2011

"...A kibic wydaje pieniądze na bilety, klubowe pamiątki, jeździ za swoją drużyną po całej Polsce, nie mając świadomości, że wynik jest już dawno ustalony. Przychodzi na mecz i nie wie, że wszyscy go robią w konia."

Polecam i pozdrawiam

vegetable78 | 2013-01-14
Przeczytana: 2009 rok

próba napisania powieści dokumentalnej. Problem polega na tym, że współautor czyli Niedziela, były prezes Odry, jest osoba kompletnie niewiarygodną. Z drugiej strony nie ma powodu by kłamać w sprawach ustawiania meczów, chyba że chodzi o zemstę. Książka jest ważna, bo pokazuje okoliczności, konkretne sytuacje i konkretne sumy.

baqzg | 2017-02-02
Przeczytana: 2010 rok