Gdyby życzenia zabijały

Tłumaczenie: Anna Lubasiowa
Wydawnictwo: Akapit
Wenn Wünsche töten können!
dona

W spokojne i dostatnie życie ojca i jego dorosłej, uroczej córki wdziera się zbrodnicza Linda, która "polując" na bogatego męża usidla znanego malarza, który wraca właśnie wraz z córką statkiem z ich posiadłości brazylijskiej. Roberta - owa córka malarza - instynktownie wyczuwa fałszywość uczucia pięknej Lindy i przestrzega ojca przed niebezpiecznym związkiem. Daremnie. Wkrótce Linda staje się żoną malarza i wszystkimi siłami stara się pozbyć pasierbicy. Zanim ten cel osiągnie, czytelnik wzruszać się będzie wielką namiętną miłością i przeżyje wraz z bohaterką - Robertą chwile grozy, kiedy zbrodnicza macocha zrzuca ufną i dobrą pasierbicę do starego lochu. Dobro i miłość zwycięży jednak dzięki odwadze i wielkiemu oddaniu narzeczonego Roberty, który ratuje swoją ukochaną od śmierci.

| 2014-06-02

Książkę czyta się bardzo szybko. Mamy w niej do czynienia z przewrotną intrygantką Lindą, która poluje na bogatych, starszych mężczyzn; "upolowanym" Henrykiem, który jest malarzem oraz jego córką Robertą. Roberta szybko odkrywa na czym polega plan Lindy, ale nie jest w stanie przekonać zaślepionego ojca. Mamy też próbę zabójstwa, romantyczny wątek miłosny i trochę naiwne potraktowanie niedoszłej morderczyni pod koniec książki.

ewa | 2017-05-01
wrzos118 | 2017-02-27