Okładka książki Za głosem serca

romans
typ
papier
dona
6,64 (190 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Ranulfowi Fitz Hugh, najemnemu rycerzowi, lord Rothwell zleca porwanie narzeczonej, Reiny de Champeney. Młody rycerz wywiązuje się z powierzonego zadania, lecz w drodze powrotnej dowiaduje się, że dziewczyna nie zna żadnego Rothwella i nigdy nie była z nim po słowie. Ranulf, za namową jednego ze swoich rycerzy i pojmanej branki, zmienia zdanie i sam pojmuje za żonę Reinę.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Dakota | 2011-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2011

Książka super i szybko się czyta. Momentami zaskakująca i zabawna. Mówiąc szczerze to głównie romans, ale jak ktoś takie lubi (jak ja) będzie zadowolony. Podoba mi się, że główna bohaterka nie jest jakąś tam idiotką, tylko twardo stąpa po ziemi. Wydaje mi się bowiem, że książki często uwłaczają kobietom, szczególnie w romansach, przedstawiając nas jako kretynki stworzone tylko do zaspokajania samczych potrzeb. Zdecydowanie jeden z najlepszych romansów, jakie w życiu czytałam.

Paulina | 2012-08-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Przyjemna, przezabawna, lekka w czytaniu i wciągająca. Mimo, że to romans historyczny nie odczulam odległych czasów, których tak bardzo nie lubię. Jest to wspaniały romans godny polecenia każdemu dorosłemu. Wspaniale opisy scen miłosnych. :) :))

edwarella | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Spotkałam się z dziwnym "zjawiskiem" czytając tą książkę. Otóż z jednej stron książka była naprawdę warta przeczytania, a z drugiej strony miałam momenty kiedy w ogóle nie chciałam jej czytać i odkładałam na pare dni a nawet tygodni (próbowałam ją przeczytać od maja).
Pomijając to i tak bardzo polecam. "Za głosem serca" czyta sie jednym tchem (więc jak już się zacznie to trudno się oderwać :) ). Zawiera tak dużo zabawnych i komicznych sytuacji i dialogów, że dosłownie płakałam ze śmiechu :D

miliryndia | 2014-09-22
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 21 września 2014

Co jest takiego wyjątkowego w tej książce? Absolutnie nic. Czytelnik styka się z historią miłosną, z czasów średniowiecza, dostając opisy walki, rycerzy, najemników, szkoleń giermków i wyłącznej władzy mężczyzn. Prócz tego autorka przywiązała znacznie większą wagę do przedstawienia ubioru, zamku, honoru, słowności, wszelkich koligacji dam i Lordów. Jak w każdym romansie pojawia się bezgraniczna miłość głównych bohaterów, którzy pomimo początkowej niechęci uzmysławiają sobie, wielkość zrodzonego uczucia.
Pozytywnym aspektem jest zdecydowanie humor, komizm. Co prawda mam wielką wyobraźnie, jednak myśl o małej, kruchej damie i olbrzymim, silnym najemniku wywoływała po prostu śmiech, gdyż nie potrafiłam wychwycić odpowiednich proporcji, które z pewnością miała autorka w głowie pisząc ten romans.
Podsumowując, jeśli masz ochotę na lekki, historyczny romans z nutką komizmu, to zdecydowanie jest to książka dla Ciebie ;)

Konwalia | 2014-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ciekawe
Przeczytana: 06 lipca 2014

Bardzo fajny odstresowacz. Czyta się lekko i szybko. Przyjemnie przenieść się w odległe czasy, chociaż treść banalna. Ogólnie miły przerywnik pomiędzy poważniejszymi lekturami.

sola255 | 2015-01-22

Johanna Lindsey, jako autorka tworzy ciekawe postacie. Silnych ,aroganckich brutali o gołębich sercach .Co to przez cała książke wierzagaja ,jak młode konie , a na koniec daja sobie załozyc chomąto .Tylko tej jedynej , ukochanej. Schemat jeden ,ale przyznaję ,że książki naprawdę dobrze się czyta. Duża dawka humoru , okraszona fajnymi scenami miłosnymi .A juz zupełnie szczeka opadła mi na biurko , a oczy zrobiły sie jak 5 złotych, jak poczytałam rozterki młodego żonkosia . No bo małżonka charakterna była choc malutka i drobniutka .Sama go wmanewrowała w małżeństwo . Jak juz w końcu uwierzył , że los mu zrobił psikusa ,ze do slicznej żony dołożył jeszcze spory majątek i nikt nie myśli go oszukać i to jest prawdziwe , to jak na złość żona pazerna , nie wystarcza jej ,ze zadowala męża ,sama jeszcze chce mieć z tego przyjemność. No i jak to zrobic , żeby jej sie przy tym nic nie stało? Myślal i wymyslił . Poszedł po radę do ... miejscowej prostytutki , bo przecież najwięcej...

Magdusia00091 | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Nigdy nie lubiłam czytać książek historycznych, ale ten romans jest niesamowity! Świetnie napisany, bohaterowie rewelacyjni a w dodatku jest momentami zabawny :)
Bardzo polecam :)

ewa0818 | 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 czerwca 2000

swietny romans historyczny,swietnie si czyta,polecam

Joan | 2011-07-22
Przeczytana: 28 lipca 2011

O rany, ależ mi się ta książka podobała. To znaczy, nie tak od razu, dopiero kiedy zaczęłam czytać inną, o zupełnie odmiennej fabule. Rzuciłam się na romanse historyczne w bibliotece poszukując czegoś podobnego:>

Yetti | 2012-02-15

Romans historyczny z nutką humoru, polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku