Za głosem serca

Wydawnictwo: Świat Książki
6,65 (195 ocen i 11 opinii)
tłumaczenie
Jonathan Trench
Defy not the Heart
83-7129-365-8
romans historyczny
romans
dona

Ranulfowi Fitz Hugh, najemnemu rycerzowi, lord Rothwell zleca porwanie narzeczonej, Reiny de Champeney. Młody rycerz wywiązuje się z powierzonego zadania, lecz w drodze powrotnej dowiaduje się, że dziewczyna nie zna żadnego Rothwella i nigdy nie była z nim po słowie. Ranulf, za namową jednego ze swoich rycerzy i pojmanej branki, zmienia zdanie i sam pojmuje za żonę Reinę.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Alan Stoob, łowca nazistów
  • Tajemnica domu Helclów
  • Pół świata
  • Wyspa
  • Nie tacy oni straszni
  • Fangirl
  • Dom po drugiej stronie lustra
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

8,14 (7 ocen i opinii)
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

7,5 (2 ocen i opinii)
Fangirl
Rainbow Rowell

8,06 (270 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
tatiasza | 2015-06-21

Super romans historyczny. Nieźle się ubawiłam śledząc losy głównych bohaterów. Bardzo podoba mi się główna bohaterka, jej cechy charakteru. A on, no cóż prawdziwe "ciacho"...:) Polecam:)

Dakota | 2011-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2011

Książka super i szybko się czyta. Momentami zaskakująca i zabawna. Mówiąc szczerze to głównie romans, ale jak ktoś takie lubi (jak ja) będzie zadowolony. Podoba mi się, że główna bohaterka nie jest jakąś tam idiotką, tylko twardo stąpa po ziemi. Wydaje mi się bowiem, że książki często uwłaczają kobietom, szczególnie w romansach, przedstawiając nas jako kretynki stworzone tylko do zaspokajania samczych potrzeb. Zdecydowanie jeden z najlepszych romansów, jakie w życiu czytałam.

Paulina | 2012-08-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Przyjemna, przezabawna, lekka w czytaniu i wciągająca. Mimo, że to romans historyczny nie odczulam odległych czasów, których tak bardzo nie lubię. Jest to wspaniały romans godny polecenia każdemu dorosłemu. Wspaniale opisy scen miłosnych. :) :))

Stokrotka | 2015-07-31
Przeczytana: 2010 rok

Absolutnie nr 1 wśród romansów Johanny Lindsey. Świetnie wykreowani bohaterzy, opisani nie zdawkowo i schematycznie, ale wiarygodnie i interesująco. Lady Reina twardo stąpa po ziemi. Jest odważna, nieustępliwa, sprytna i inteligentna. Tylko jeden człowiek może ją wyprowadzić z równowagi,a jest nim Ranulf Fitz Hugh, który wrzeszczy nawet wtedy, gdy jest w dobrym humorze. Ich wzajemne utarczki słowne bardzo mi się podobały, a rozterki rycerza odnośnie małżeńskiej alkowy - pokonały mnie bez reszty. Ta para potrafi spierać się o wszystko, nawet o kotkę o imieniu lady Ella, która walczy o względy Ranulfa.
Książka jest porywająca, emocjonująca i zabawna. POLECAM.

sola255 | 2015-01-22

Johanna Lindsey, jako autorka tworzy ciekawe postacie. Silnych ,aroganckich brutali o gołębich sercach .Co to przez cała książke wierzagaja ,jak młode konie , a na koniec daja sobie załozyc chomąto .Tylko tej jedynej , ukochanej. Schemat jeden ,ale przyznaję ,że książki naprawdę dobrze się czyta. Duża dawka humoru , okraszona fajnymi scenami miłosnymi .A juz zupełnie szczeka opadła mi na biurko , a oczy zrobiły sie jak 5 złotych, jak poczytałam rozterki młodego żonkosia . No bo małżonka charakterna była choc malutka i drobniutka .Sama go wmanewrowała w małżeństwo . Jak juz w końcu uwierzył , że los mu zrobił psikusa ,ze do slicznej żony dołożył jeszcze spory majątek i nikt nie myśli go oszukać i to jest prawdziwe , to jak na złość żona pazerna , nie wystarcza jej ,ze zadowala męża ,sama jeszcze chce mieć z tego przyjemność. No i jak to zrobic , żeby jej sie przy tym nic nie stało? Myślal i wymyslił . Poszedł po radę do ... miejscowej prostytutki , bo przecież najwięcej...

edwarella | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Spotkałam się z dziwnym "zjawiskiem" czytając tą książkę. Otóż z jednej stron książka była naprawdę warta przeczytania, a z drugiej strony miałam momenty kiedy w ogóle nie chciałam jej czytać i odkładałam na pare dni a nawet tygodni (próbowałam ją przeczytać od maja).
Pomijając to i tak bardzo polecam. "Za głosem serca" czyta sie jednym tchem (więc jak już się zacznie to trudno się oderwać :) ). Zawiera tak dużo zabawnych i komicznych sytuacji i dialogów, że dosłownie płakałam ze śmiechu :D

miliryndia | 2014-09-22
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 21 września 2014

Co jest takiego wyjątkowego w tej książce? Absolutnie nic. Czytelnik styka się z historią miłosną, z czasów średniowiecza, dostając opisy walki, rycerzy, najemników, szkoleń giermków i wyłącznej władzy mężczyzn. Prócz tego autorka przywiązała znacznie większą wagę do przedstawienia ubioru, zamku, honoru, słowności, wszelkich koligacji dam i Lordów. Jak w każdym romansie pojawia się bezgraniczna miłość głównych bohaterów, którzy pomimo początkowej niechęci uzmysławiają sobie, wielkość zrodzonego uczucia.
Pozytywnym aspektem jest zdecydowanie humor, komizm. Co prawda mam wielką wyobraźnie, jednak myśl o małej, kruchej damie i olbrzymim, silnym najemniku wywoływała po prostu śmiech, gdyż nie potrafiłam wychwycić odpowiednich proporcji, które z pewnością miała autorka w głowie pisząc ten romans.
Podsumowując, jeśli masz ochotę na lekki, historyczny romans z nutką komizmu, to zdecydowanie jest to książka dla Ciebie ;)

Konwalia | 2014-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ciekawe
Przeczytana: 06 lipca 2014

Bardzo fajny odstresowacz. Czyta się lekko i szybko. Przyjemnie przenieść się w odległe czasy, chociaż treść banalna. Ogólnie miły przerywnik pomiędzy poważniejszymi lekturami.

Magdusia00091 | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Nigdy nie lubiłam czytać książek historycznych, ale ten romans jest niesamowity! Świetnie napisany, bohaterowie rewelacyjni a w dodatku jest momentami zabawny :)
Bardzo polecam :)

Joan | 2011-07-22
Przeczytana: 28 lipca 2011

O rany, ależ mi się ta książka podobała. To znaczy, nie tak od razu, dopiero kiedy zaczęłam czytać inną, o zupełnie odmiennej fabule. Rzuciłam się na romanse historyczne w bibliotece poszukując czegoś podobnego:>