Za głosem serca

Defy not the Heart
83-7129-365-8
romans historyczny
dona

Ranulfowi Fitz Hugh, najemnemu rycerzowi, lord Rothwell zleca porwanie narzeczonej, Reiny de Champeney. Młody rycerz wywiązuje się z powierzonego zadania, lecz w drodze powrotnej dowiaduje się, że dziewczyna nie zna żadnego Rothwella i nigdy nie była z nim po słowie. Ranulf, za namową jednego ze swoich rycerzy i pojmanej branki, zmienia zdanie i sam pojmuje za żonę Reinę.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

tatiasza | 2015-06-21

Super romans historyczny. Nieźle się ubawiłam śledząc losy głównych bohaterów. Bardzo podoba mi się główna bohaterka, jej cechy charakteru. A on, no cóż prawdziwe "ciacho"...:) Polecam:)

Reina de Champney po śmierci ojca zostaje sama w ogromnym majątku- Claydon. Sama nim zarządza i dogląda wszystkiego.
Nieoczekiwanie jej dwór zostaje napadnięty.
Z pomocą przychodzi jej najemnik Ranulf Fitz Hugh, którego wynajął stary lord Rothwell aby ten uprowadził Reinę. Starzec chce ją bowiem podstępnie poślubić aby zagarnąć jej ziemie.
Gdy Ranulf porywa dziewczynę okazuje się, że ona nie wie nic na temat zaręczyn ze starym lordem. Proponuje Ranulfowi ślub z ogromnymi korzyściami, ponieważ stanie się on panem Claydon oraz przynależnych innych twierdzy.
Z początku sceptyczny Ranulf kategorycznie się temu sprzeciwia zwłaszcza poznawszy nieco gorący charakter przyszłej panny młodej lecz z czasem ulega.
Jak potoczy się małżeństwo zaaranżowane wyłącznie z korzyści materialnych?
Czy Reina kiedykolwiek pokocha człowieka za którego nie wyszła z miłości?
Dlaczego Ranulf tak bardzo nie lubi kobiet wysoko urodzonych?

Po ostatniej książce Johanny Lindsey "Srebrzystowłosy anioł"...

Stokrotka | 2015-07-31
Przeczytana: 2010 rok

Absolutnie nr 1 wśród romansów Johanny Lindsey. Świetnie wykreowani bohaterzy, opisani nie zdawkowo i schematycznie, ale wiarygodnie i interesująco. Lady Reina twardo stąpa po ziemi. Jest odważna, nieustępliwa, sprytna i inteligentna. Tylko jeden człowiek może ją wyprowadzić z równowagi,a jest nim Ranulf Fitz Hugh, który wrzeszczy nawet wtedy, gdy jest w dobrym humorze. Ich wzajemne utarczki słowne bardzo mi się podobały, a rozterki rycerza odnośnie małżeńskiej alkowy - pokonały mnie bez reszty. Ta para potrafi spierać się o wszystko, nawet o kotkę o imieniu lady Ella, która walczy o względy Ranulfa.
Książka jest porywająca, emocjonująca i zabawna. POLECAM.

sola255 | 2015-01-22

Johanna Lindsey, jako autorka tworzy ciekawe postacie. Silnych ,aroganckich brutali o gołębich sercach .Co to przez cała książke wierzagaja ,jak młode konie , a na koniec daja sobie załozyc chomąto .Tylko tej jedynej , ukochanej. Schemat jeden ,ale przyznaję ,że książki naprawdę dobrze się czyta. Duża dawka humoru , okraszona fajnymi scenami miłosnymi .A juz zupełnie szczeka opadła mi na biurko , a oczy zrobiły sie jak 5 złotych, jak poczytałam rozterki młodego żonkosia . No bo małżonka charakterna była choc malutka i drobniutka .Sama go wmanewrowała w małżeństwo . Jak juz w końcu uwierzył , że los mu zrobił psikusa ,ze do slicznej żony dołożył jeszcze spory majątek i nikt nie myśli go oszukać i to jest prawdziwe , to jak na złość żona pazerna , nie wystarcza jej ,ze zadowala męża ,sama jeszcze chce mieć z tego przyjemność. No i jak to zrobic , żeby jej sie przy tym nic nie stało? Myślal i wymyslił . Poszedł po radę do ... miejscowej prostytutki , bo przecież najwięcej...

Kasjopeja | 2011-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2011
Klaudia95 | 2015-12-29
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Uwielbiam czasy Średniowiecza, odkąd tylko przeczytałam "Krzyżaków"!

Reina de Champeney jest niezamężną panną z bogatym majątkiem. Reina miała wyjść za mąż, jednak jej kandydat na męża nie zjawił się. Gdy najeźdźcy napadają na zamek Clydon z opresji ratuje ją Rannulf, rycerz najemnik.

Rannulf dostał zlecenie od lorda Rothwella, który chce pojąć za żonę Reinę. W końcu Reina wyjaśnia, że nie zna żadnego Rothwella i nie była z nim zaręczona. Rannulf pojmuje piękną Reinę za żonę...

Czy to małżeństwo ma szansę na szczęście i miłość? Sięgnij po książkę, żeby się przekonać!!!

Potężny rycerz, wielkolud, najemnik i drobna, krucha za pozoru kobieta, świetny humor i inteligentne dialogi, zagwarantowały mi ogromną dawkę wrażeń, którą polecę każdemu czytelnikowi lubiącemu akcje, komplikację oraz czasy średniowiecza.

edwarella | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Spotkałam się z dziwnym "zjawiskiem" czytając tą książkę. Otóż z jednej stron książka była naprawdę warta przeczytania, a z drugiej strony miałam momenty kiedy w ogóle nie chciałam jej czytać i odkładałam na pare dni a nawet tygodni (próbowałam ją przeczytać od maja).
Pomijając to i tak bardzo polecam. "Za głosem serca" czyta sie jednym tchem (więc jak już się zacznie to trudno się oderwać :) ). Zawiera tak dużo zabawnych i komicznych sytuacji i dialogów, że dosłownie płakałam ze śmiechu :D

Paulina | 2012-08-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Przyjemna, przezabawna, lekka w czytaniu i wciągająca. Mimo, że to romans historyczny nie odczulam odległych czasów, których tak bardzo nie lubię. Jest to wspaniały romans godny polecenia każdemu dorosłemu. Wspaniale opisy scen miłosnych. :) :))

Tirindeth | 2015-11-20

Nie ukrywam, że miałam ogromne nadzieje względem tej lektury! Miało być romantycznie i zabawnie, w końcu przez wiele czytelniczek Za głosem serca jest okrzyknięte jednym z najlepszych romansów historycznych Johanny Lindsey. No cóż, jeśli to jest jej najlepsza książka, to niestety nie zaprzyjaźnię się z jej twórczością.

Po Za głosem serca sięgnęłam w trudnym dla mnie momencie i nie ukrywam, że bardzo, naprawdę bardzo potrzebowałam lekkiej, nieco odmóżdżającej lektury. Romans historyczny z przystojniakiem na okładce wydawał się więc idealny. Nic bardziej mylnego! Główny bohater – ów przystojniak – okazał się prostakiem, w dodatku totalnym ignorantem w sprawach łóżkowych (faceci!), a główna bohaterka – strasznie upartą kobietką (oryginalnie!), której tok myślenia momentami wprawiał mnie w zdumienie. Przeczytałam sporo książek z tego gatunku, przez moje ręce przeszły dzieła z różnych półek i od różnych autorów, ale jeszcze nigdy nie zawiodłam się na lekturze tak bardzo. Było...

miliryndia | 2014-09-22
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 21 września 2014

Co jest takiego wyjątkowego w tej książce? Absolutnie nic. Czytelnik styka się z historią miłosną, z czasów średniowiecza, dostając opisy walki, rycerzy, najemników, szkoleń giermków i wyłącznej władzy mężczyzn. Prócz tego autorka przywiązała znacznie większą wagę do przedstawienia ubioru, zamku, honoru, słowności, wszelkich koligacji dam i Lordów. Jak w każdym romansie pojawia się bezgraniczna miłość głównych bohaterów, którzy pomimo początkowej niechęci uzmysławiają sobie, wielkość zrodzonego uczucia.
Pozytywnym aspektem jest zdecydowanie humor, komizm. Co prawda mam wielką wyobraźnie, jednak myśl o małej, kruchej damie i olbrzymim, silnym najemniku wywoływała po prostu śmiech, gdyż nie potrafiłam wychwycić odpowiednich proporcji, które z pewnością miała autorka w głowie pisząc ten romans.
Podsumowując, jeśli masz ochotę na lekki, historyczny romans z nutką komizmu, to zdecydowanie jest to książka dla Ciebie ;)