Okładka książki Za głosem serca

romans
typ
papier
dona
6,61 (176 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Ranulfowi Fitz Hugh, najemnemu rycerzowi, lord Rothwell zleca porwanie narzeczonej, Reiny de Champeney. Młody rycerz wywiązuje się z powierzonego zadania, lecz w drodze powrotnej dowiaduje się, że dziewczyna nie zna żadnego Rothwella i nigdy nie była z nim po słowie. Ranulf, za namową jednego ze swoich rycerzy i pojmanej branki, zmienia zdanie i sam pojmuje za żonę Reinę.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Polecamy

Opinie czytelników
Dakota | 2011-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2011

Książka super i szybko się czyta. Momentami zaskakująca i zabawna. Mówiąc szczerze to głównie romans, ale jak ktoś takie lubi (jak ja) będzie zadowolony. Podoba mi się, że główna bohaterka nie jest jakąś tam idiotką, tylko twardo stąpa po ziemi. Wydaje mi się bowiem, że książki często uwłaczają kobietom, szczególnie w romansach, przedstawiając nas jako kretynki stworzone tylko do zaspokajania samczych potrzeb. Zdecydowanie jeden z najlepszych romansów, jakie w życiu czytałam.

edwarella | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Spotkałam się z dziwnym "zjawiskiem" czytając tą książkę. Otóż z jednej stron książka była naprawdę warta przeczytania, a z drugiej strony miałam momenty kiedy w ogóle nie chciałam jej czytać i odkładałam na pare dni a nawet tygodni (próbowałam ją przeczytać od maja).
Pomijając to i tak bardzo polecam. "Za głosem serca" czyta sie jednym tchem (więc jak już się zacznie to trudno się oderwać :) ). Zawiera tak dużo zabawnych i komicznych sytuacji i dialogów, że dosłownie płakałam ze śmiechu :D

Paulina | 2012-08-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Przyjemna, przezabawna, lekka w czytaniu i wciągająca. Mimo, że to romans historyczny nie odczulam odległych czasów, których tak bardzo nie lubię. Jest to wspaniały romans godny polecenia każdemu dorosłemu. Wspaniale opisy scen miłosnych. :) :))

miliryndia | 2014-09-22
Na półkach: Romans, Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2014

Co jest takiego wyjątkowego w tej książce? Absolutnie nic. Czytelnik styka się z historią miłosną, z czasów średniowiecza, dostając opisy walki, rycerzy, najemników, szkoleń giermków i wyłącznej władzy mężczyzn. Prócz tego autorka przywiązała znacznie większą wagę do przedstawienia ubioru, zamku, honoru, słowności, wszelkich koligacji dam i Lordów. Jak w każdym romansie pojawia się bezgraniczna miłość głównych bohaterów, którzy pomimo początkowej niechęci uzmysławiają sobie, wielkość zrodzonego uczucia.
Pozytywnym aspektem jest zdecydowanie humor, komizm. Co prawda mam wielką wyobraźnie, jednak myśl o małej, kruchej damie i olbrzymim, silnym najemniku wywoływała po prostu śmiech, gdyż nie potrafiłam wychwycić odpowiednich proporcji, które z pewnością miała autorka w głowie pisząc ten romans.
Podsumowując, jeśli masz ochotę na lekki, historyczny romans z nutką komizmu, to zdecydowanie jest to książka dla Ciebie ;)

Konwalia | 2014-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ciekawe
Przeczytana: 06 lipca 2014

Bardzo fajny odstresowacz. Czyta się lekko i szybko. Przyjemnie przenieść się w odległe czasy, chociaż treść banalna. Ogólnie miły przerywnik pomiędzy poważniejszymi lekturami.

Magdusia00091 | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Nigdy nie lubiłam czytać książek historycznych, ale ten romans jest niesamowity! Świetnie napisany, bohaterowie rewelacyjni a w dodatku jest momentami zabawny :)
Bardzo polecam :)

Joan | 2011-07-22
Przeczytana: 28 lipca 2011

O rany, ależ mi się ta książka podobała. To znaczy, nie tak od razu, dopiero kiedy zaczęłam czytać inną, o zupełnie odmiennej fabule. Rzuciłam się na romanse historyczne w bibliotece poszukując czegoś podobnego:>

ewa0818 | 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 czerwca 2000

swietny romans historyczny,swietnie si czyta,polecam

Yetti | 2012-02-15

Romans historyczny z nutką humoru, polecam.

zaczytana97 | 2014-07-10

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica