Lubimyczytać.pl to:

romans
typ
papier
dona
6.56 (148 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Ranulfowi Fitz Hugh, najemnemu rycerzowi, lord Rothwell zleca porwanie narzeczonej, Reiny de Champeney. Młody rycerz wywiązuje się z powierzonego zadania, lecz w drodze powrotnej dowiaduje się, że dziewczyna nie zna żadnego Rothwella i nigdy nie była z nim po słowie. Ranulf, za namową jednego ze swoich rycerzy i pojmanej branki, zmienia zdanie i sam pojmuje za żonę Reinę.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Laurel | 2011-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2011

Książka super i szybko się czyta. Momentami zaskakująca i zabawna. Mówiąc szczerze to głównie romans, ale jak ktoś takie lubi (jak ja) będzie zadowolony. Podoba mi się, że główna bohaterka nie jest jakąś tam idiotką, tylko twardo stąpa po ziemi. Wydaje mi się bowiem, że książki często uwłaczają kobietom, szczególnie w romansach, przedstawiając nas jako kretynki stworzone tylko do zaspokajania samczych potrzeb. Zdecydowanie jeden z najlepszych romansów, jakie w życiu czytałam.

Paulina | 2012-08-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Przyjemna, przezabawna, lekka w czytaniu i wciągająca. Mimo, że to romans historyczny nie odczulam odległych czasów, których tak bardzo nie lubię. Jest to wspaniały romans godny polecenia każdemu dorosłemu. Wspaniale opisy scen miłosnych. :) :))

Magdusia00091 | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Nigdy nie lubiłam czytać książek historycznych, ale ten romans jest niesamowity! Świetnie napisany, bohaterowie rewelacyjni a w dodatku jest momentami zabawny :)
Bardzo polecam :)

Joan | 2011-07-22
Przeczytana: 28 lipca 2011

O rany, ależ mi się ta książka podobała. To znaczy, nie tak od razu, dopiero kiedy zaczęłam czytać inną, o zupełnie odmiennej fabule. Rzuciłam się na romanse historyczne w bibliotece poszukując czegoś podobnego:>

ewa0818 | 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 czerwca 2000

swietny romans historyczny,swietnie si czyta,polecam

Yetti | 2012-02-15

Romans historyczny z nutką humoru, polecam.

bee334 | 2014-04-10

Kalendarium literackie
  • Maciej Wojtyszko
    68. rocznica
    urodzin
    Mimo że należał do istot niedużych, miał wielkie marzenia. Marzenia często nie są proporcjonalne do wielkości naturalnej danej osoby i gdyby tak na ulicy obok przechodniów szły ich marzenia, to okazałoby się, że ci, którzy wyhodowali największe, wcale nie należą do wysokich i potężnych.
  • Anatol France
    170. rocznica
    urodzin
    Czyż w oczach mam sztylety, że ranię spojrzeniem?
  • Halina Snopkiewicz
    80. rocznica
    urodzin
    Od wspomnień człwiek się nie wykręci, dlatego trzeba robić wszystko aby były jak najbardziej jasne, a przynajmniej dobre.
  • Kingsley Amis
    92. rocznica
    urodzin
    Drap ich - szepnął Dixon - siusiaj na dywany! Kot zaczął głośno mruczeć.
  • Jane Sigaloff
    41. rocznica
  • Benedykt XVI
    87. rocznica
    urodzin
    Z nawróceniem związana jest konieczność, aby Bóg znowu znalazł się na pierwszym miejscu. A także, aby na nowo pragnąć wsłuchiwać się w słowa Boga, aby uznać je za coś realnego i pozwolić im oświecać nasze życie. Musimy odważyć się na nowo na eksperyment z Bogiem - pozwolić Mu wejść z Jego działaniem w nasze społeczeństwo
  • Mathias Malzieu
    40. rocznica
    urodzin
    Zawód miłosny może zmienić ludzi w potwory przepełnione smutkiem.
  • Charles Spencer Chaplin
    125. rocznica
    urodzin
    Lubię przyjaciół, tak jak lubię muzykę: kiedy jestem w nastroju. Dopomóc przyjacielowi w potrzebie jest rzeczą łatwą, ale poświęcenie mu swego czasu nie zawsze jest dogodne.
  • Grant Morrison
    52. rocznica
  • Abbi Glines
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę,kim jestem,wszystko będzie dobrze.
  • Roland Topor
    17. rocznica
    śmierci
    Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie.
  • Yasunari Kawabata
    42. rocznica