Okładka książki Za głosem serca

romans
typ
papier
dona
6,6 (175 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Ranulfowi Fitz Hugh, najemnemu rycerzowi, lord Rothwell zleca porwanie narzeczonej, Reiny de Champeney. Młody rycerz wywiązuje się z powierzonego zadania, lecz w drodze powrotnej dowiaduje się, że dziewczyna nie zna żadnego Rothwella i nigdy nie była z nim po słowie. Ranulf, za namową jednego ze swoich rycerzy i pojmanej branki, zmienia zdanie i sam pojmuje za żonę Reinę.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Polecamy

Opinie czytelników
Dakota | 2011-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2011

Książka super i szybko się czyta. Momentami zaskakująca i zabawna. Mówiąc szczerze to głównie romans, ale jak ktoś takie lubi (jak ja) będzie zadowolony. Podoba mi się, że główna bohaterka nie jest jakąś tam idiotką, tylko twardo stąpa po ziemi. Wydaje mi się bowiem, że książki często uwłaczają kobietom, szczególnie w romansach, przedstawiając nas jako kretynki stworzone tylko do zaspokajania samczych potrzeb. Zdecydowanie jeden z najlepszych romansów, jakie w życiu czytałam.

edwarella | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Spotkałam się z dziwnym "zjawiskiem" czytając tą książkę. Otóż z jednej stron książka była naprawdę warta przeczytania, a z drugiej strony miałam momenty kiedy w ogóle nie chciałam jej czytać i odkładałam na pare dni a nawet tygodni (próbowałam ją przeczytać od maja).
Pomijając to i tak bardzo polecam. "Za głosem serca" czyta sie jednym tchem (więc jak już się zacznie to trudno się oderwać :) ). Zawiera tak dużo zabawnych i komicznych sytuacji i dialogów, że dosłownie płakałam ze śmiechu :D

Paulina | 2012-08-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Przyjemna, przezabawna, lekka w czytaniu i wciągająca. Mimo, że to romans historyczny nie odczulam odległych czasów, których tak bardzo nie lubię. Jest to wspaniały romans godny polecenia każdemu dorosłemu. Wspaniale opisy scen miłosnych. :) :))

miliryndia | 2014-09-22
Na półkach: Romans, Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2014

Co jest takiego wyjątkowego w tej książce? Absolutnie nic. Czytelnik styka się z historią miłosną, z czasów średniowiecza, dostając opisy walki, rycerzy, najemników, szkoleń giermków i wyłącznej władzy mężczyzn. Prócz tego autorka przywiązała znacznie większą wagę do przedstawienia ubioru, zamku, honoru, słowności, wszelkich koligacji dam i Lordów. Jak w każdym romansie pojawia się bezgraniczna miłość głównych bohaterów, którzy pomimo początkowej niechęci uzmysławiają sobie, wielkość zrodzonego uczucia.
Pozytywnym aspektem jest zdecydowanie humor, komizm. Co prawda mam wielką wyobraźnie, jednak myśl o małej, kruchej damie i olbrzymim, silnym najemniku wywoływała po prostu śmiech, gdyż nie potrafiłam wychwycić odpowiednich proporcji, które z pewnością miała autorka w głowie pisząc ten romans.
Podsumowując, jeśli masz ochotę na lekki, historyczny romans z nutką komizmu, to zdecydowanie jest to książka dla Ciebie ;)

Konwalia | 2014-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ciekawe
Przeczytana: 06 lipca 2014

Bardzo fajny odstresowacz. Czyta się lekko i szybko. Przyjemnie przenieść się w odległe czasy, chociaż treść banalna. Ogólnie miły przerywnik pomiędzy poważniejszymi lekturami.

Magdusia00091 | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Nigdy nie lubiłam czytać książek historycznych, ale ten romans jest niesamowity! Świetnie napisany, bohaterowie rewelacyjni a w dodatku jest momentami zabawny :)
Bardzo polecam :)

Joan | 2011-07-22
Przeczytana: 28 lipca 2011

O rany, ależ mi się ta książka podobała. To znaczy, nie tak od razu, dopiero kiedy zaczęłam czytać inną, o zupełnie odmiennej fabule. Rzuciłam się na romanse historyczne w bibliotece poszukując czegoś podobnego:>

ewa0818 | 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 czerwca 2000

swietny romans historyczny,swietnie si czyta,polecam

Yetti | 2012-02-15

Romans historyczny z nutką humoru, polecam.

zaczytana97 | 2014-07-10

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku