Wyprawa

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Wydawnictwo: Da Capo
The Enchantment
dona

Emmaline Hatter wie, czym jest nędza. Po śmierci ojca, niepoprawnego marzyciela, miała okazję poznać wszelkie jej przejawy. Nic więc dziwnego, że ma jeden cel; nie dopuścić do tego, by kiedykolwiek znów żyć w biedzie. Kiedy po nowojorskim krachu na giełdzie w 1893 roku zostaje bez grosza przy duszy i bez przyjaciół, postanawia wykorzystać jedyną okazję, jaka jej pozostała. Decyduje się...

Kiedy po nowojorskim krachu na giełdzie w 1893 roku zostaje bez grosza przy duszy i bez przyjaciół, postanawia wykorzystać jedyną okazję, jaka jej pozostała. Decyduje się towarzyszyć szalonemu naukowcowi, doktorowi Larence'owi Digby'emu, w wyprawie do Nowego Meksyku, której celem jest odnalezienie starożytnego miasta Indian - Ciboli. Dla niego to wyśnione miasto, którego istnienia nikt nie potwierdził, stanowi część dorobku ludzkiej kultury. Dla Emmaline Cibola to tylko złoto, które pomoże jej się odbić od dna.
Co będzie, gdy dotrą do legendarnego miasta? Jeśli dotrą...?

Ayumio | 2013-09-23
Przeczytana: 23 września 2013

Jest to już piąta książka z serii Da Capo, którą czytam w życiu i muszę szczerze przyznać, że każda mi się podobała.
Ta powieść na pewno zapadnie mi w pamięć albowiem nauczyłam się z niej czegoś bardzo ważnego: "pamiętać to co dobre i zapominać o tym co złe".

Halina | 2014-08-01
Na półkach: Przeczytane, Romans