Republika miłości

Wydawnictwo: Świat Książki
Republic of love
83-7129-749-1
powieść kanadyjska

Z okładki: Na stronach tej powieści, w której punkt widzenia zmienia się szybciej niż karty w ręku gracza w "oczko", poznajemy dwoje okaleczonych weteranów sercowych wojen - Fay, pracownicę naukową muzeum etnograficznego, której zainteresowanie mitycznymi syrenami przeszkadza w poświęceniu się bez reszty mężczyźnie, oraz Toma, popularnego prezentera radiowego, jej sąsiada z przeciwnej strony...

Z okładki:
Na stronach tej powieści, w której punkt widzenia zmienia się szybciej niż karty w ręku gracza w "oczko", poznajemy dwoje okaleczonych weteranów sercowych wojen - Fay, pracownicę naukową muzeum etnograficznego, której zainteresowanie mitycznymi syrenami przeszkadza w poświęceniu się bez reszty mężczyźnie, oraz Toma, popularnego prezentera radiowego, jej sąsiada z przeciwnej strony ulicy, który poświęcał się dla kobiet aż nazbyt skwapliwie, żeniąc się trzykrotnie i rozwodząc. Trzeba pióra Carol Shields, by tak zgrabnie opisać romans tych dwojga, którzy zakochują się w sobie równie namiętnie i głęboko jak kochankowie z epoki wiktoriańskiej, choć komplikacje jakie ich spotykają na kartach tej wzruszającej, lecz nie pozbawionej ironii opowieści, są całkowicie współczesne.

nulla | 2016-04-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane