Żona magika

Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński
Wydawnictwo: Świat Książki
The magician's wife
837227195X
powieść kanadyjska, 20 w.
A--

Najnowsza powieść popularnego pisarza Briana Moore`a, laureata wielu prestiżowych nagród literackich i autora głośnego bestsellera The Statement, to subtelne studium psychologii kobiety na tle moralnego chaosu dziewietnastowiecznej Francji.Młodziutka Emmeliene, żona Henriego Lamberta, światowej sławy iluzjonisty, staje się mimo woli uczestniczką intrygi politycznej mającej na celu rozszerzenie francuskiego imperium kolonialnego w Afryce w połowie dziewiętnastego wieku. Zetknąwszy się z dwoma całkowicie obcymi światami, wyrafinowanym dworem cesarza Napoleona Trzeciego i muzułmańską kulturą arabskich mieszkańców Algierii, Emmekiene niespodziewanie zdobywa się na akt niezwyklej dojrzałości i odwagi, który zmienia cale jej życie.

źródło opisu: Świat Książki, 2000

źródło okładki: Świat Książki, 2000