Lodowa Kraina

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 10)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. Il paese di ghiaccio
ulysses, moore
Accio

Jason, Julia, Anita i Rick powrócili do Kilmore Cove z niepokojącą wiadomością - wśród mieszkańców miasteczka ukrywa się zdrajca. Ktoś, kto od lat po kryjomu coś knuje. I kto, przy pomocy Podpalaczy , teraz chce dokonać prywatnej zemsty. Cienka nić drobnych zdarzeń wskaże przyjaciołom miejsce, w którym przechowuje się wszelkie odpowiedzi: Agarthi, legendarne miasto, zagubione wśród lodowców, do którego nikt, nawet Ulysses Moore, nigdy nie dotarł...

Po Wrotach Czasu, Antykwariacie ze starymi mapami, Domu Luster, Wyspie Masek, Kamiennych strażnikach, Pierwszym Kluczu, Ukrytym mieście, Mistrzu piorunów i Labiryncie cienia jest to dziesiąty tom przygodowej sagi Ulyssesa Moore'a.

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

--pisarka-- | 2014-09-10
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Ogólnie całkiem niezła, choć troszkę mnie rozczarowała. Moim zdaniem autor za bardzo skupił się na Jasonie i Anicie, "odstawiając" Ricka i Julię na drugi plan.Ta część różni się od pozostałych, sądzę, że wynika to z tych nieoczekiwanych zwrotów akcji - np. kiedy doktor Bowen usiłuje podpalić willę Argo - czyta się ją z zapartym tchem :) Jak doszłam do tego zdania: "Willa Argo płonęła" to pomyślałam tylko: Nie! To niemożliwe! Ten pomysł Jasona, żeby otworzyć książkę-okno i po prostu podzielić się odpowiedziami na swoje pytania z innymi był genialny! A kiedy czytałam opis Lodowej Krainy, to aż mi się zimno zrobiło! :) Ten fragment jest w sam raz na upały :) Żałuję tylko, że autor nie opisał bardziej szczegółowo tego, jak Rick i Julia siedzieli zamknięci w piwnicy. Wyszedłby z tego ciekawy rozdział, moim zdaniem.

Avenix | 2010-11-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z przeczytaniem książki zwlekałem bardzo długo! Zapowiadała się kolejna zwyczajna część serii. Na początku rzeczywiście tak było... Ale później, gdy Jason przeszedł przez wrota w Turtle Park wszystko sie odmieniło. Nie sądziłem, że kolejny już świat będzie aż taki ciekawy. Bardzo podobało mi się, że wreszcie chociaż połowa pytań została rozwiązana. Nie sądziłem, że książka-okno jest aż tak bardzo przydatna. Muszę przyznać, że w tej części Bowen był stanowczo niemiło. Mało - okropny! A co do tego, że dzieci zabrały Podpalaczy do Metis to jestem bardzo ciekawy gdzie oni ich zabrali! Co mnie w części zaszokowało? To, iż drzewo rosnące na wietrze znajduje się przed Willą Argo! Kompletnie się tego nie spodziewałem, to było dla mnie wielkie zaskoczenie! Za to wielki +!

Wiórek | 2010-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2010

Książka moim zdaniem była cudowna jak z resztą cała seria... Ale inna, odrębna niż pozostałe.
Pierwszą wyraźną różnicą między tym tomem a innymi było to, że tutaj granice między tymi złymi, a tymi dobrymi się zacierają... Malariusz Wojnicz nie jest pewny czy chce spalić Willę Argo i Wrota Czasu. On realista, aż do bólu konsekwentnie niszczący każdy przebłysk bardziej niż przeciętnie wybujałej imaginacji! To on, paradokslanie, ratuje Wrota, przed pschicznym maniakiem, dążącym do zniszczenia tego w czym nie miał udziału... Mianowicie chodzi o doktora Bowena... Ale zmiany zachodzą też w tych dobrych, Julia, Rick, Tommi i nietylko tłumaczą Podpalaczom mechanizm działania Wrót, ale także zabierają ich w niesamowitą podróż do Eldorado... A co z Jasonem? Przez niespełna jeden dzień był mędrcem, który był zdolny poznać wszystkie tajemnice świata... Ale przekraczając linię mądrości, utracił wszystkie odpowiedzi na dręczące go pytania. Ciekawa w tej książce jest również sytuacja w...

Nana | 2010-08-26
Przeczytana: 22 sierpnia 2010

Kolejna część znanych przygód... Naprawdę fajna. Szybko się czyta... Nie ma niczego do głębszego rozumowania... W sumie taka lekka książka do poduchy, od której albo nie śpi się całą noc, albo odkłada bo jest się zbyt sennym. W sumie zakończenie zrobiło się takie jak w 6 tomie - bez ostatniego rozdziału seria mogłaby się zakończyć... No ale i tak kupię te dwa ostatnie tomy, które zapowiadają się na 2011;D

kahori | 2010-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2010

Kolejna wciągająca, lekka i pomysłowa część Ulysses Moore. "Lodowa Kraina" sprawiła, że na czas czytania zupełnie oderwałam się od świata, pochłaniając przygody Julii, Ricka, Anity, Jasona i ich przyjaciół. Bardzo mnie zaskoczyło to, kim był owy zdrajca z opisu i oczywiście postawa Malariusza Wojnicza.

Czytajka | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Wow! Po prostu mega książka... Niesamowita, brak słów by to opisać. Wielki pokłon dla autora - ta seria jest moją ukochaną. <3
Zakończenie sprawia, że muszę mieć następną cześć. Nie ma innej opcji, niż ta, abym się za niedługo wybrała na zakupy. ;D A Wam radzę przygotować sobie tom 12 zanim zaczniecie czytać. NIE POPEŁNIAJCIE MOJEGO BŁĘDU!
Gdybym miała wykonać niemożliwą decyzję, to znaczy wybrać najlepszą książkę z tej serii nie potrafiłabym. Choć skłaniam się do opinii, że to książka 11 jest najciekawsza.
Na koniec zdradzę, że jest tu pełno akcji, zaskoczeń (nie macie pojęcia jak dużych!) Chce się czytać, czytać i czytać. Ja nie mogłam się oderwać a jak już musiałam, przychodziło mi to z trudem.
Polecam KAŻDEMU! <3 Warto przeczytać coś tak genialnego.

FoggyChild | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Proszę, proszę...
Ta część to zawiera nawet delikatny powiew thrillera...:)
Naprawdę gorąco mogę polecić całą serię :) Pomimo że dochodzą nowi bohaterowie i motywem przewodnim narracji nie jest już tłumaczenie Dzienników Ulyssesa Moore a opis aktualnych wydarzeń to nie mogę się doczekać zakończenia :)
A do niego coraz bliżej :)

Kamila | 2014-05-13
Przeczytana: marzec 2014

Jak dla mnie najgorsza z części od 7 do 12, które przeczytałam. Nad Lodową Krainą siedziałam tak długo, że w bibliotece musiałam przedłużyć książkę o kolejny miesiąc, bo była tak nudna. Nie wiem co więcej o niej napisać, bo według mnie nie było tam nic aż tak ciekawego. Jedyne co pamiętam, że mi się podobało, to BARDZO KRÓTKI moment kiedy Jason był w Lodowej Krainie. Jest to jednak tylko moja opinia, a wielu osobom ta część może się spodobać, zależy od gustu.

Fantastyczna książka!!! Przeczytałam całą serie i jestem zachwycona. Wszystkie książki z tej serii są fantastyczne, pełne przygód i fantazji. Kocham tą serie!!! :D