Rafa

romans
typ
papier
dona
6,63 (139 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Piękna studentka archeologii podwodnej Tate szuka wraku hiszpańskiego okrętu, który zatonął w 1733 roku w Morzu Karaibskim, wioząc klejnoty ogromnej wartości. Młody nurek Matthew od lat marzy o odnalezieniu legendarnego naszyjnika, spoczywającego w skarbcu zaginionego galeonu. Tate i Matthew zapuszczają się w błękitne głębiny...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Wicca | 2014-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2014

Ta powieść była naprawdę fascynującą przygodą, którą czytelnik może przeżyc, dzięki tak dobremu piórze które posiada Nora Roberts.
Szczegóły z jakimi pisarka opisuje ocean, okoliczne wysepki, złociste plaże, rafy, przepływające ławice ryb oraz nurkowanie, sprawiły że czułam się jak osoba uczestnicząca w całej historii. Wielokrotnie miałam wrażenie, że stoję na łodzi smagana wiatrem i przyglądam się jak bohaterowie nurkują w poszukiwaniu zaginionego skarbu a ja im pomagam go wydobyć.
Nie wiem jak profesjonalista ( nurek ) czułby sie czytając tą powieść, ale dla takiego laika jak ja, Nora odwaliła kawał dobrej roboty.

W powieści "Rafa" autorka przedstawia nam historię Tate Beaumont, piekną studentkę archeologii i Matthew Lassiter'a, których wspólnych marzeniem jest odnalezienie Anguelique's Curse - amuletu który owiany jest legendą i który spoczywa na dnie morza karaibskiego od wielu lat. Zmuszona do niechętnej współpracy z Matthiew i jego wujem, Tate szybko odkrywa, że jej...

Katarzyna | 2014-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2014

Bardzo dobra powieść, jak zawsze ciekawie wykreowani bohaterowie, wątek miłosny, plus wątek sensacyjny. Fantastyczne opisy podwodnego świata. Można sobie je wyobrazić tak jak by się tam było. Piękne morza i oceany, wraz z podwodnymi skarbami - rafy koralowe, żyjątka morskie, ale również wraki statków - z cennymi dla ludzi przedmiotami. Tam gdzie pojawiają się ludzie pojawiają się: miłość, zawiść zazdrość, intrygi, korupcja, pewność siebie, pycha, duma itd.
Kolejna moja pozycja tej autorki. I na pewno nie ostatnia. Polecam czytanie jej, gdy w naszym klimacie panuje zima.

asia_30 | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Bardzo dobra powieść,jak zawsze ciekawie wykreowani bohaterowie,wątek miłosny,plus wątek sensacyjny z chciwym i szalonym milionerem w roli głównej.Wielki plus dla autorki za genialne opisy podwodnego świata.

Aga | 2012-08-27

Rewelacja jak każda książka N.Roberts :)

Magdalena | 2011-09-29
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane

Świetna książka. Polecam;)

axi_1099 | 2011-12-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fascynująca :) I to zakończenie...xD Różowa łódź...xD

Nika | 2015-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2015

Świetna książka ;) polecam gorąco ;)

Evi91 | 2012-04-25
Przeczytana: 23 lutego 2011

"Czubkiem palca musnęła jedno z nich, zerkając chytrze na Haydena." (Amber)

Lila21 | 2014-12-26
Przeczytana: grudzień 2014

Audiobook opis na blogu : http://czytadlatess.blogspot.com
zapraszam ;-)

freeqa | 2015-04-07
Przeczytana: 18 lutego 2015

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Władysław Stanisław Reymont
    148. rocznica
    urodzin
    Dla mądrych jest zawsze dobry czas.
    A kiedyż będzie dla uczciwych?
    Sza, panie Trawiński, oni mają niebo, po co im dobre czasy.
  • Gene Wolfe
    84. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwy jest człowiek, który odnajduje się w pracy - ale oczywiście szczęśliwy jest też narkoman, który znalazł litrowy słój heroiny.
  • Angela Carter
    75. rocznica
    urodzin
    I lay in our wide bed accompanied by, a sleepless companion, my dark newborn curiosity.
  • Stanisław Przybyszewski
    147. rocznica
    urodzin
    Widzisz, ja bym chciała latać, latać wysoko jak ptak, a tak biję skrzydłami o ziemię i tak tęsknię, i tak pragnę się wzbić, a skrzydła jak ołów.
  • Gustaw Le Bon
    174. rocznica
    urodzin
    Socjaliści dobrze wiedzą, że nie mogą urzeczywistnić równości w bogactwie, ale mają przynajmniej nadzieję zaprowadzić równość w biedzie
  • Rabindranath Tagore
    154. rocznica
    urodzin
    Kobieta dobrze zna słabości mężczyzny, ale zupełnie nie umie zgłębić jego siły. W istocie rzeczy mężczyzna jest taką samą zagadką dla kobiety, jak kobieta dla mężczyzny. Gdyby tak nie było, rozdział płci byłby tylko niepotrzebną stratą energii natury.
  • Adam Bahdaj
    30. rocznica
    śmierci
    Czas? Kto by przejmował się czasem. Niech sobie płynie, bo i tak nikt go nie zatrzyma.
  • Stanisław Jerzy Lec
    49. rocznica
    śmierci
    Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
  • George James Frazer
    74. rocznica