Rafa

tłumaczenie
Bożena Krzyżanowska
The Reef
dona

Piękna studentka archeologii podwodnej Tate szuka wraku hiszpańskiego okrętu, który zatonął w 1733 roku w Morzu Karaibskim, wioząc klejnoty ogromnej wartości. Młody nurek Matthew od lat marzy o odnalezieniu legendarnego naszyjnika, spoczywającego w skarbcu zaginionego galeonu. Tate i Matthew zapuszczają się w błękitne głębiny...

• Historia zaginionej dziewczynki

Szkielet białego słonia
Iza Klementowska

6,6 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Wicca | 2014-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2014

Ta powieść była naprawdę fascynującą przygodą, którą czytelnik może przeżyc, dzięki tak dobremu piórze które posiada Nora Roberts.
Szczegóły z jakimi pisarka opisuje ocean, okoliczne wysepki, złociste plaże, rafy, przepływające ławice ryb oraz nurkowanie, sprawiły że czułam się jak osoba uczestnicząca w całej historii. Wielokrotnie miałam wrażenie, że stoję na łodzi smagana wiatrem i przyglądam się jak bohaterowie nurkują w poszukiwaniu zaginionego skarbu a ja im pomagam go wydobyć.
Nie wiem jak profesjonalista ( nurek ) czułby sie czytając tą powieść, ale dla takiego laika jak ja, Nora odwaliła kawał dobrej roboty.

W powieści "Rafa" autorka przedstawia nam historię Tate Beaumont, piekną studentkę archeologii i Matthew Lassiter'a, których wspólnych marzeniem jest odnalezienie Anguelique's Curse - amuletu który owiany jest legendą i który spoczywa na dnie morza karaibskiego od wielu lat. Zmuszona do niechętnej współpracy z Matthiew i jego wujem, Tate szybko odkrywa, że jej...

Katarzyna | 2014-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2014

Bardzo dobra powieść, jak zawsze ciekawie wykreowani bohaterowie, wątek miłosny, plus wątek sensacyjny. Fantastyczne opisy podwodnego świata. Można sobie je wyobrazić tak jak by się tam było. Piękne morza i oceany, wraz z podwodnymi skarbami - rafy koralowe, żyjątka morskie, ale również wraki statków - z cennymi dla ludzi przedmiotami. Tam gdzie pojawiają się ludzie pojawiają się: miłość, zawiść zazdrość, intrygi, korupcja, pewność siebie, pycha, duma itd.
Kolejna moja pozycja tej autorki. I na pewno nie ostatnia. Polecam czytanie jej, gdy w naszym klimacie panuje zima.

asia_30 | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Bardzo dobra powieść,jak zawsze ciekawie wykreowani bohaterowie,wątek miłosny,plus wątek sensacyjny z chciwym i szalonym milionerem w roli głównej.Wielki plus dla autorki za genialne opisy podwodnego świata.

Aga | 2012-08-27

Rewelacja jak każda książka N.Roberts :)

axi_1099 | 2011-12-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fascynująca :) I to zakończenie...xD Różowa łódź...xD

Magdalena Wujczak | 2011-09-29
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane

Świetna książka. Polecam;)

Joanna | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016

Bardzo rozczarowała mnie ta książka. nie potrafię jej skończyć. nie zaciekawił mnie świat podwodny. może przez to... nie wiem. ale akcja też się jakoś tak ciągła bez większych wzlotów jakie miałam czytając wcześniejsze książki tej autorki. po 100 stronach odłożyłam. wolę przeczytać inną książkę tej autorki. mam nadzieję lepszą.

Nika | 2015-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2015

Świetna książka ;) polecam gorąco ;)

Evi91 | 2012-04-25
Przeczytana: 23 lutego 2011

"Czubkiem palca musnęła jedno z nich, zerkając chytrze na Haydena." (Amber)

Lila21 | 2014-12-26
Przeczytana: grudzień 2014

Audiobook opis na blogu : http://czytadlatess.blogspot.com
zapraszam ;-)