Rafa

The Reef
literatura obyczajowa, romans
Bożena Krzyżanowska
archeologia klejnot nora roberts

Nie umiem pływać. O nurkowaniu nawet nie wspomnę. Autorka poczytnych romansów przeniosła mnie jednak pod wodę, między koralowce, rekiny, mureny, barakudy i kolorowe rybki z taką wprawą, że dosłownie je widziałam, wręcz czułam.
Tate, studentka archeologii podwodnej podziela hobby ojca - poszukiwania wraków statków sprzed stuleci. Oddają się tej pasji w wakacje, na co dzień...

"Rafa" to świetna przygodowa książka o poszukiwaniu skarbów w zatopionych wrakach, a w zasadzie jednego klejnotu, który jest przeklęty ale posiada też moc.
Prócz dwójki bohaterów poszukuje go również bardzo bogaty i wpływowy człowiek, który nie cofa się przed niczym (nawet zbrodnią) żeby go zdobyć.
Ciekawi bohaterowie, świetny wątek sensacyjny i ciekawy romans.
A przede...

Bardzo rozczarowała mnie ta książka. nie potrafię jej skończyć. nie zaciekawił mnie świat podwodny. może przez to... nie wiem. ale akcja też się jakoś tak ciągła bez większych wzlotów jakie miałam czytając wcześniejsze książki tej autorki. po 100 stronach odłożyłam. wolę przeczytać inną książkę tej autorki. mam nadzieję lepszą.

Świetna książka ;) polecam gorąco ;)

Audiobook opis na blogu : http://czytadlatess.blogspot.com
zapraszam ;-)

Ta powieść była naprawdę fascynującą przygodą, którą czytelnik może przeżyc, dzięki tak dobremu piórze które posiada Nora Roberts.
Szczegóły z jakimi pisarka opisuje ocean, okoliczne wysepki, złociste plaże, rafy, przepływające ławice ryb oraz nurkowanie, sprawiły że czułam się jak osoba uczestnicząca w całej historii. Wielokrotnie miałam wrażenie, że stoję na łodzi...

Bardzo dobra powieść, jak zawsze ciekawie wykreowani bohaterowie, wątek miłosny, plus wątek sensacyjny. Fantastyczne opisy podwodnego świata. Można sobie je wyobrazić tak jak by się tam było. Piękne morza i oceany, wraz z podwodnymi skarbami - rafy koralowe, żyjątka morskie, ale również wraki statków - z cennymi dla ludzi przedmiotami. Tam gdzie pojawiają się ludzie...

Bardzo dobra powieść,jak zawsze ciekawie wykreowani bohaterowie,wątek miłosny,plus wątek sensacyjny z chciwym i szalonym milionerem w roli głównej.Wielki plus dla autorki za genialne opisy podwodnego świata.

Rewelacja jak każda książka N.Roberts :)

"Czubkiem palca musnęła jedno z nich, zerkając chytrze na Haydena." (Amber)

• Nora Roberts
  • Chcę w prezencie