Razem, osobno

Together, apart
83-08-03798-4
esej
estr

Porywające eseje światowej sławy polskiego uczonego, autora m.in. Ponowoczesności jako źródła cierpień, mówią o miłości i śmierci, seksie i pożądaniu, przyjaźni i partnerstwie w ponowoczesnych społecznościach współczesnego świata. W błyskotliwym stylu Baumana indywidualność perspektywy osobistej łączy się z wnikliwym spojrzeniem filozofa i socjologa. Aktualność poruszanych problemów, wielość...

Aktualność poruszanych problemów, wielość przykładów z codziennego życia i celność diagnozowania różnych odcieni związków międzyludzkich czyni z tej książki lekturę bliską każdemu, kto choć chwilę zechce się zatrzymać w biegu... lekturę frapującą i satysfakcjonującą intelektualnie, obok której nie można przejść obojętnie.

Shino11 | 2015-02-25

Opis książki dość mocno naciągany lub wyidealizowany. Tytuł brzmi lepiej niż sama książka i z nastawieniem na przeczytanie głębokich wywodów poszukiwałam zgodności z moimi poglądami. Albo ja jestem urwana z choinki, albo pisarz.
Wiele rozdziałów mnie odrzuciło.
Parę zdań trafnych, a reszta dawała mi do zrozumienia, że nie chcę tego czytać, nie wiem, co czytam, nie wiem, gdzie jestem.

gorzka | 2010-06-23
Przeczytana: 2007 rok

Nie jest to beletrystyka a książka poniekąd naukowa. Napisałam poniekąd ponieważ dotyczy spraw poważnych, ale jest napisana w przystępnej i interesującej formie. Podobała mi się i poleciłabym ją każdemu.

Baś | 2012-05-11
Przeczytana: 11 maja 2012

Książka o tym, jak w współczesnych czasach postrzegana jest miłość, pożądanie. O tym, jak ogólnie wyglądają relacje międzyludzkie i jak czasem ludzie mimo tego, że mieszkają pod jednym dachem tak naprawdę się nie znają. Wciągająca i dająca do myślenia, warto do niej zajrzeć ;-))

Paszeko | 2017-03-04
buuuka | 2017-02-11