Klejnoty

Tłumaczenie: Michał Przeczek
Wydawnictwo: OXFORD Educational Sp. z o. o.
Jewels
wspomnienia, bogactwo
dona

Sarah, córka nowojorskiego bankiera i wdowa po angielskim księciu, jest właścicielką sieci eleganckich sklepów jubilerskich. W dniu jej kolejnych urodzin do zamku nad Loarą przyjeżdza liczna rodzina. Napływają wspomnienia układające się w opowieść o pasjonującym życiu niezwykłej kobiety.

Mollinka_90 | 2016-09-25
Przeczytana: 2013 rok

Danielle Steel nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Można ją śmiało nazwać królową literatury obyczajowej dla pań, jest autorką wielu poczytnych romansów. Jednak jej książki, choć przeczytałam ich kilka, nie robią na mnie takiego wrażenia jak dzieła kilku innych pisarek. Bardzo szybko po ich przeczytaniu, zwyczajnie ulatują z mojej pamięci. Chyba jest to też kwestia różnicy pokoleń, z mojej perspektywy książki Steel wydają się już nieco archaiczne, ale mimo to niepozbawione uroku. "Klejnoty" utkwiły mi w pamięci także za sprawą filmowej ekranizacji, której doczekały się podobnie jak kilka innych powieści tej autorki.

"Klejnoty" to opowieść o Sarze, która jest córką bankiera z Nowego Jorku, wdową po angielskim księciu i zaradną businesswoman. W ciągu swego ponad 70-letniego życia dorobiła się sieci sklepów jubilerskich, licznej rodziny i zamku nad Loarą. A jednak okazuje się, że nie zawsze los okazywał się dla niej łaskawy. Było jej dane przeżyć wiele wzlotów i upadków, miłości i...

betina360 | 2014-08-07
Na półkach: Przeczytane, 2014, Steel
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

75 letnia ksiezna Sara opowiada dzieje swojego zycia i musze przyznac ze miala barwne i ciekawe zycie.Jej pierwsze malzenstwo okazalo sie pomylka i porazka. Byla mloda i naiwnie wierzyla ze maz ja kocha jak ona jego ale coz zycie pokazalo inaczej.Za to gdy poznala swojego ksiecia jej zycie diametralnie sie zmienilo i wreszcie zaznala szczescia. Danielle Steel jak zawsze ujela mnie swoja powiescia pisana przez samo zycie.Bardzo lubie jej powiesci i jeszcze zadna mnie nie zawiodla.

Eponine | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Muszę przyznać, że po przeczytaniu kolejnej powieści Danielle Steel mam mieszane uczucia. Zaczęło się bardzo ciekawie i przez kilkadziesiąt pierwszych stron miałam wrażenie, że Steel wreszcie udało się wykreować główną postać kobiecą z krwi i kości, taką, która posiada zarówno zalety, jak i wady. Sara, która wyszła za mąż zbyt wcześnie, by mogła rozeznać się we własnych uczuciach, decyduje się na rozwód z niewiernym mężem, co w latach 30. XX wieku zdaje się być gorszą zbrodnią niż morderstwo z premedytacją. Krnąbrna, uparta i rozchwiana psychicznie przez następny rok daje się we znaki rodzicom, a następnie poznaje w Europie mężczyznę swojego życia, który przypadkiem okazuje się być księciem. Pod wpływem impulsu decyduje się przywrócić świetność zrujnowanemu pałacowi we Francji. Wojna odbiera jej męża, na pocieszenie dając cały kontyngent niemieckich żołnierzy i ich przystojnego dowódcę, Joachima, który nieustannie wodzi ją na pokuszenie. Sara jednak wierzy uparcie, że zaginiony mąż...

Klaudia95 | 2015-01-30
Przeczytana: 29 marca 2014

To pierwsza powieść Danielle Steel, którą przeczytałam. Wzięłam tę książkę, bo spodobał mi się tytuł. Pomyślałam, że może być ciekawie.
I naprawdę tak było.
Sara, córka nowojorskiego bankiera miała interesujące życie. Pierwsze małżeństwo okazało się totalną klapą. Na dodatek jej pierwszy mąż, nie był gotowy do małżeństwa.
Potem Sara odizolowuje się od ludzi. Jest kapryśna,milcząca. Wszystko się zmienia, gdy poznaje księcia.
Sara i książę pobierają się. Mają dzieci, zakładają sklepy z biżuterią - życie jak z bajki, ale w każdej bajce musi być zły wątek.
Wybucha wojna. Mąż Sary zostaje wezwanie do wojska. W tym czasie Sara poznaje Joachima, ale jest wierna mężowi i nie ulega przystojnemu mężczyźnie.
Życie Sary było bardzo interesujące. Chcesz wiedzieć co dalej? To sięgnij po książkę, a przekonasz się,że naprawdę warto!

Anna | 2014-01-04

Wciągające to "romansidło", oj wciągające... ;)
polecam uzupełnić je o film z 1992 roku o tym samym tytule!

Ania | 2015-12-09
Przeczytana: 1999 rok

Nie pamiętam dokładnie kiedy pierwszy raz przeczytałam, ale wracam od czasu do czasu, ciekawa, momentami smutna ale warta by ja zapamiętać, polecam również film z wczesnych lat 90ych o tym samym tytule, dobrze się ogląda i wzrusza jak książka. Jedna z tych do których mam ogromny sentyment może i jest to spowodowane tym iż czytałam ją będąc nastolatką ale mimo upływu czasu tak samo mi się podoba a z rzeczy dobrych się nie wyrasta... Bo wiecie przecież, że "Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera" a dla mnie doborowym towarzystwem jest między innymi ta książka.

Agaton | 2012-04-05
Przeczytana: 2011 rok