Zdążyć do zmroku

Cykl: Z Archiwum X (tom 2) | Seria: Seria zielona
Wydawnictwo: Da Capo
Darkness falls
Zjawisko

Wyjął strzelbę z samochodu. Wycelował w stronę lasu. Brzęczenie odezwało się znowu. Tym razem gdzie indziej. Obrócił się z bronią w jednej ręce i latarką w drugiej. - Wyłaźcie, bandyci! - wrzasnął. - Nie przestraszycie mnie. Wiem, co knujecie! Jedyną odpowiedzią było głośniejsze brzęczenie. Coraz głośniejsze. Humphreys otworzył usta do krzyku. Latarka wypadła mu z ręki. Nie fatygował się, żeby ją podnieść. Nie potrzebował jej. Skraj lasu był zalany światłem. Zielonym światłem.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Northman | 2014-10-05
Przeczytana: 06 grudnia 1996

Druga z serii książeczek opatrzonych szyldem "Z archiwum X" (i zarazem ostatnia jaką dane mi było do tej pory przeczytać) jest co najmniej kilka razy lepsza od pierwszej i WRESZCIE czuć w niej ducha serialu. Być może narażę się kilku użytkownikom niniejszej strony za "propagowanie szmiry", ale ta książeczka była i jest dla mnie w dalszym ciągu fantastyczna! Szybko się czyta, diabelnie wciąga i cholernie straszy:) Do dziś z obawą patrzę przez tę książkę na świetliki i wzdrygam się myśl o nocy spędzonej w lesie:) Niezależnie od jakości pierwszego tomiku (kiepskiej) i dalszych (do których jeszcze nie dotarłem) ta część jest naprawdę świetna!:)

PABLOPAN | 2012-12-31

Czytadełko w sam raz do pochłonięcia w jeden wieczór. Sympatyczna seria książek.

danielbk | 2013-12-21

Bardzo dobra cała seria, zarówno książki jak i serial. Polecam.

Michael Shootbook | 2015-04-13
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane, ~ G4
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Od kiedy w sieci pojawiła się plotka o planowanej realizacji 10. sezonu "Z archiwum X", coś mnie tknęło, aby przypomnieć sobie wszystkie nakręcone odcinki, łącznie z dwoma filmami kinowymi. Dzięki DeAgostini mam całą kolekcję na DVD, więc co wieczór serwuję sobie po kilka odcinków. Przy okazji przypomniałem sobie o książeczce, którą kiedyś dostałem, a o której niemalże zapomniałem. Trafiła do skrzyni z niechcianymi książkami. Książki te dzielą niewielkie pomieszczenie z rowerem i karmą dla psa i kotów. Wydobywszy książeczkę z tych kazamatów, postanowiłem ją przeczytać. Nie ukrywam, że liczyłem na jakąś nową ciekawą sprawę Muldera i Scully, ale już po pierwszym rozdziale odkryłem, że ja tę historię już znam i to bynajmniej nie z kart książki, tylko serialu. "Zdążyć do zmroku" to nic innego jak zbeletryzowany scenariusz 19 odcinka pierwszego sezonu "Z archiwum X". Scenariusz napisał Chris Carter i był to jeden z najlepszych epizodów pierwszej serii.

A co z książką, a raczej...

Dorian_LC | 2014-09-12
Przeczytana: 27 marca 2014