Kurs na Horn: Dziennik z rejsu

978-83-7648-082-4
morze, jacht, Horn
literatura faktu
krewetka

Fascynujący dziennik podróży z niebezpiecznej wyprawy wokół przylądka Horn. Opłynięcie przylądka Horn niektórzy nazywają żeglarskim Everestem. Załodze jachtu „Stary” udało się nawet więcej – po przepłynięciu groźnej Cieśniny Drake’a jej członkowie dotarli do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Pomiędzy chilijskim...

Fascynujący dziennik podróży z niebezpiecznej wyprawy wokół przylądka Horn.

Opłynięcie przylądka Horn niektórzy nazywają żeglarskim Everestem. Załodze jachtu „Stary” udało się nawet więcej – po przepłynięciu groźnej Cieśniny Drake’a jej członkowie dotarli do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Pomiędzy chilijskim Valparaiso a Port Stanley na Falklandach pokonali 3522 mil morskich. Ten bardzo trudny rejs młodej załogi został doceniony prestiżowymi nagrodami: Rejs Roku 2003 oraz Kolos 2003 (w kategorii żeglarstwo).

Jak wygląda życie na małym jachcie podczas półtoramiesięcznego rejsu bez zawijania do portów i bez łączności ze światem? Jak się czuje jedyna w załodze kobieta? Jak można umyć się w pół litrze wody i jak przygotować posiłek dla całej załogi podczas sztormu? Dlaczego wieloryb jest równie niebezpieczny jak góra lodowa? Skąd wzięła się nazwa przylądka Horn i jakie mają przywileje ci, którzy go opłynęli? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w „Kursie na Horn”, książce nie tylko dla miłośników podróży.

Paula | 2012-03-15
Przeczytana: 2010 rok

Interesująca i fascynująca. Pani Witkowskiej zazdroszczę pasji, która jest jednocześnie sposobem na życie.

ZygZag | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Znam cześć ekipy że Starego, z Moniką bywałem na jachcie. Nie bardzo wiem jak miałbym ocenić inaczej tę książkę niż na 10 gwiazdek . Za rok też tam będę i zabieram jej tekst że sobą.

Syl_wina | 2017-06-20
Renata | 2017-03-03