83-240-0346-0
Inne
Agnieszka

Do Szekspira warto sięgać zawsze. Choćby po to, by znaleźć potrzebny cytat. Teraz całego Szekspira omawia jedna książka. Na pewno zrozumie ją każdy uczeń, skorzysta z niej student, a naprawdę polubi ją miłośnik twórczości najsłynniejszego dramaturga świata. Otwierający książkę szkic znakomitej znawczyni przedmiotu Marty Gibińskiej "Szekspir i jego tajemnice" opowiada o karierze teatralnej oraz życiu osobistym Szekspira, a także charakteryzuje całą twórczość autora "Hamleta". Najważniejszą część leksykonu stanowią krótkie streszczenia i objaśnienia wszystkich dramatów oraz opisy występujących w nich postaci i miejsc. W książce można również znaleźć najsłynniejsze szekspirowskie cytaty funkcjonujące w polszczyźnie.
Leksykon jest doskonałym uzupełnieniem wydawanej przez Znak serii "Dzieła Szekspira w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka" i korzysta z dokonań tego znakomitego tłumacza

bess | 2016-04-25
Przeczytana: 2013 rok