Hipisi. W poszukiwaniu ziemi obiecanej

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Hipisi
LesnyLudek

Dzieło Jankowskiego, mimo że napisane trzydzieści lat temu, nie straciło nic ze swej aktualności, a jego waga wręcz wzrosła, ponieważ pokazuje ono jasno, że ruch hipisów (powszechny i ponadnarodowy) zawiera w sobie przesłanki, powody, mechanizmy i przejawy każdego młodzieżowego buntu, łącznie z buntem dzisiejszego nastolatka przeciwko własnym rodzicom. Zapewne dlatego nigdy się on tak naprawdę nie skończył.

Czytam-Sobie | 2015-05-07

W latach 1970. to była książka rarytas (czytałam ją, zdobytą gdzieś z piątej ręki, z wypiekami na twarzy), o sprawach, o których oficjalnie mówiło się i pisało z potępieniem, bo "w naszej socjalistycznej ojczyźnie" takie zjawiska nie miały prawa bytu, a hipisów stawiało na równi z narkomanami, co budziło mój osobisty sprzeciw i bunt :). To były czasy!

Ponieważ swego czasu utożsamiałem się z ruchem hippie ta książka była dla mnie objawieniem...jest to ówczesne spojrzenie na kulturę buntowników ,,dzieci kwiatów'' , ich filozofii życiowej i beznadziejności życia, koniec lat 60-tych i początek 70-tych , kiedy to nastąpił zmierzch ery hipisów ,ja powołany zostałem do wojska i ścięto mi moje długie włosy z których byłem dumny,to scena żywcem wyjęta z filmu M.Formana ,,Hair''...podobne obrazki zawarte są tej książce...nie ze wszystkim co tam zostało napisane się zgadzałem , po latach musiałem zweryfikować, chętnie bym ją jeszcze raz przeczytał.

Lady_Abaddon | 2011-01-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Genialna prace, wspaniałego zresztą człowieka. Polecam wszystkim zainteresowanym pracą badawcza nad nową lewicą lat 60 i nie tylko! Książka praktycznie dla każdego w minimalnym stopniu zainteresowanego historią, kulturą czy ogólnie, nauką społeczna! Wiele wyjaśnia, obala liczne mity i stereotypy!

strawberryfields | 2012-10-13
Przeczytana: 11 października 2012

Bardzo dobra książka! Autor zwarł w niej cała historie hipisów i z bardzo psychologicznym podejściem przeprowadza czytelnika przez świat lat 60.

| 2010-09-29
Na półkach: Przeczytane, Wymienione

Spodziewałam się czegoś lepszego.

czaszunia | 2016-12-12
barbaraniechcic | 2016-11-24