Dzikie pustkowie

Wilderness
83-85335-20-X
poezja
Mith

Książka ta oddaje wiernie zawartość zapisków i notatników Jima. Nic nie zostało zmienione, wymienione czy zastąpione. Każde słowo, każda linijka pochodzi z oryginału.

Wokulski | 2014-03-27

Jim uważał siebie bardziej za poetę niż wokalistę, nigdy jednak nie został doceniony jako wyłącznie "tekściarz". Śpiew i muzyka okazały się być dla krytyków jego nieodzownym atutem. Mogłoby się wydawać, że mimo wszystko nazwisko Morrison jest wystarczająco hipnotyzujące, aby w nie inwestować, a jednak Jim zmuszony był do samodzielnego publikowania poezji. W mojej opinii jest to dosyć zrozumiałe - wiele wierszy Morrisona zdaje się być nieudanymi wytworami fascynacji Ginsbergiem, który już sam w sobie jest obrzydliwie pretensjonalny. Jako maniakalny fan The Doors chciałbym wystawić wyższą ocenę, ale mnie także Jimbo bez muzyki nie przekonuje.

juri | 2014-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poezja
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Kocham poezję Morrisona, jest w pewien sposób innowacyjna, nowoczesna, i rzecz jasna także ponadczasowa. Przesycona mrokiem, bólem, osobistymi przeżyciami autora ujętymi w sposób dziwny, niejednoznaczny. Jedyny minus tego wydania - za to wielki - to przekład polski. Po prostu straszny. Dziękuję Bogu i wydawnictwu za umieszczenie i oryginalnej treści.

| 2015-03-22
Na półkach: Poezja, Ulubione, Przeczytane

Generalnie to zbiór chaosu, przećpanego pisania na temat każdy jaki głowa pomyśli, a ręka napisze. Trudny do strawienia i generalnie grafomański. Ale jest w tym coś tak magicznego, że aż momentami staje się to genialne. Choć wiem, że jestem stronniczy, bo uważam, że Morrison dobrym poetą był ;-)

no-one-knows | 2011-02-24

"Gdy patrzę za siebie"... nie wiem na ile szczere ale wyszło Ci pięknie Jim.

barbaraniechcic | 2016-11-24
Ofelia | 2016-06-19