Psychologia w działaniu

Tłumaczenie: Anna Dodziuk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Panorama". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-00338-5
psychologia
Galahad

Jest to wybór podstawowych prac niektórych twórców nowego kierunku w psychologii, nazywanego często "psychologią w działaniu". Oprócz nowych form psychoterapii, niosącej pomoc ludziom cierpiącym z powodu różnych zaburzeń (nerwicowych, psychotycznych i psychopatycznych), coraz szerzej rozwija się na świecie ruch mający na celu udzielanie pomocy człowiekowi zdrowemu w jego problemach życiowych, zawodowych, wychowawczych itp. Wyzwalaniu tkwiących w każdym człowieku możliwości i rozwijaniu jego umiejętności współżycia z otoczeniem służą różne zorganizowane formy wzajemnych kontaktów: spotkania grupowe, grupy treningowe, trening interpersonalny, uwrażliwiający, grupy rozwoju osobistego i in.

źródło opisu: okładka

Florianf | 2017-03-01