Nanny Ogg's Cookbook

Wydawnictwo: Corgi
978-0552146739
angielski

Nanny Ogg, one of Discworld s most famous witches, here passes on some of her huge collection of tasty and interesting recipes, since everyone else is doing it. In addition to such dishes as Nobby s Mum s Distressed Pudding, Mrs Ogg imparts her thoughts on such matters as life, death and courtship. A Discworld spin-off.

źródło opisu: http://www.amazon.com/Nanny-Oggs-Cookbook-Informat...(?)

źródło okładki: http://www.amazon.com/Nanny-Oggs-Cookbook-Informat...»

villi | 2010-02-10
Na półkach: Przeczytane, 52 książki

Fantastyczna książka kucharska. Niektórych przepisów nie można skończyć czytać ze śmiechu. Na pierwsze większe przyjęcie czeka zupa z bananananową niespodzianką - co w niej takiego niespodziewanego? To że ma w sobie banananana :)
Napisana w stylu charakterystycznym dla Niani, pełna pikantnych aluzji, cięć cenzorskich a przede wszystkim świetnej, prostej kuchni z dostępnych składników. Część potraw może wywoływać pewne skutki uboczne, ale czegóż innego można oczekiwać po daniach Gythy Ogg?

Esme | 2015-05-31
Przeczytana: 31 maja 2015

Chociaż znaczna ilość dań wymaga kuchni wyposażonej w mnóstwo przypraw, to jednak nawet bez intencji wykorzystania większości przepisów książkę czyta się przyjemnie - zarówno kulinarnie, jak i intelektualnie. "Deep-sea blowfish", "bread and water" czy "Lord Downey's Mint Humbugs" z pewnością pozostaną w mojej pamięci, szczególnie w wypadku wizyty niechcianych gości ;) (nie wspominając o krasnoludzim chlebie). There is some humour, some recipes and some of, of course, Nanny's cynism.

Rockmargot | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

W końcu mogę przełożyć Nianię Ogg na półkę posiadam/przeczytałam. I czynię to z ogromną przyjemnością. Najbardziej zauroczył mnie przepis na zapiekankę z 2 składników Rincewinda. To takie w jego stylu ;)

Eeyore | 2016-03-25
Przeczytana: 2016 rok