Nathaniel Wolfe. Tom 1. Straszna historia

The Haunting of Nathaniel Wolfe
978-83-7575-590-9
Nathaniel Wolfe
Miranda

Rok 1862, Londyn. Milczący ludzie stoją w kolejce do podrzędnego teatrzyku na londyńskim East Endzie. Zimno. Chłód przenika do szpiku kości, jednak nikt nie rezygnuje. Przyszli tu, bo wierzą, że będą mogli porozmawiać ze swoimi zmarłymi bliskimi. Dwunastoletni Nathaniel pobiera przy drzwiach opłatę za wstęp. Dla niego to tylko praca. Chłopiec nie wierzy w duchy. Wkrótce jednak coś się wydarzy i wtedy, przy pełnej sali i zamkniętych na głucho drzwiach, życie Nathaniela odmieni się na zawsze.
Książka już na samym początku od razu zwróciła moją uwagę, gdyż znalazłam ją nowiusieńką za 3 zł. Wzięłam z czystej ciekawości i może troszkę się zawiodłam, ale to jedynie moja wina.
Trzeba zaznaczyć, że jest to IDEALNA książka dla dzieci/młodzieży w wieku 10-12 lat. Jeśli ktoś poszukuje prezentu dla siostry/brata/dziecka, to „Straszna historia Nathaniela Wolfe’a” nadaje się do tego jak ulał. Dlaczego? To...

KiRu | 2014-08-10

Biorąc pod uwagę opis towarzyszący książce - Spodziewałabym się czegoś na dużo wyższym poziomie.

A tak? Otrzymujemy podaną na tacy dość szablonową historię, okraszoną stereotypami, ponadprzeciętnymi zdolnościami oraz szeregiem zdarzeń i sytuacji - Które mają na celu umoralnienie czytelnika i wskazanie mu jakie postawy w społeczeństwie są nie do przyjęcia, a które są prawidłowe.

Przeczytawszy ten jeden tom zawiodłam się - Gdyż nadaje się on jedynie na lekturę dla dziesięciolatków - W szczególności przez wzgląd na prostotę językową i fabularną.

Nie polecam tej książki, ale też nie odradzam całkowicie. Jeśli ktoś lubi szybkie lektury, z bardzo prostą składnią - Znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Amy392 | 2013-11-18
Przeczytana: 16 listopada 2013

Bardzo fajna historia. Po trochę fantastyka i kryminał dla dzieci i młodzieży rozgrywający się w XIX-wiecznym Londynie. Świetnie się bawiłam przy tej książce. Ciekawie i szybko się czyta. Na pewno przeczytam część drugą! "Straszną historię Nathaniel'a Wolfe'a" gorąco wszystkim POLECAM!!! :)

Ludi | 2012-12-13
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Bardzo przesympatyczna bajka

lokilook | 2012-09-16

Coś w stylu Zaklinaczki Duchów. Z braku laku można czytać. Druga część wg mnie jest lepsza.

Stefania Michaels | 2014-07-23

Myślałam, że będzie straszniejsza...

Aleksja | 2016-09-25
Nithararith | 2016-07-14