Krąg mocy

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnica sióstr Sprite". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
The Sprite Sisters. The Circle of Power
978-83-61635-18-5
krąg, moc, siostry, magia, tajemnica
Carline

Siostry Sprite obdarzone są magiczną mocą. Każdej z nich posłuszne są siły jednego z żywiołów: Ash włada ziemią, Marina wodą, Flame ogniem, Ariel powietrzem. Kiedy wyjdzie na jaw, że dziewczęta mają magiczną moc, może ona zniknąć. Czy uda im się dochować tajemnicy Siostrom nie wolno używać magii w złej intencji! Na wielki, stojący w słonecznym ogrodzie dom pada cień. Przybywa nieprzyjaciel, który pragnie pozbawić siostry magicznej mocy i zniszczyć wszystko, co jest drogie ich sercom... Czy siostrom Sprite uda się utrzymać krąg mocy.

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.biz/ksiazki/?id=2&ks=pla_45144

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.biz/ksiazki/?id=2&ks=pla_45144

Nikola | 2013-06-01
Przeczytana: 31 maja 2013

Cztery siostry, najstarsza ma trzynaście lat a najmłodsza dziewięć. Każda z nich jest obdarzona magiczną mocą przy porządkową każdemu żywiołowi i kierunkowi. Północ - powietrze, zachód - ziemia, południe - woda, wschód - ogień. Na ich barkach leży wielka odpowiedzialność i nikt nie może im pomóc. W każdej chwili ktoś może je skrzywdzić i mogą stracić magiczną moc.
Książka w niektórych momentach naprawdę wciąga i ciężko się oderwać. Najlepsza książka jaką do tej pory przeczytałam na temat magii. Zaraz biorę się za następną część "Magiczne wtajemniczenie".
Czytając ją można wcielić się w rolę jednej z czterech sióstr Sprite mieszkającej w wielkim domostwie, które od wieków jest w ich rodzinie. Lecz gdy zaczyna brakować pieniędzy na utrzymanie tak wielkiej posiadłości zaczynają się problemy. Zakończenie jeszcze bardziej zachęca do sięgnięcia po następną część.

Carleen | 2016-01-12
Przeczytana: 2014 rok

Cztery siostry: Flame, Marina, Ash i Ariel odkrywają w sobie pokłady mocy głównych żywiołów. Jak się później okazuje, posiadanie magicznych zdolności jest dość trudne do ukrycia przed oczami innych, ale i potrafi być przydatne...
Muszę powiedzieć, że książka spodobała mi się. Pamiętam chwile, w których razem z przyjaciółką rozmawiałyśmy o powieści, wcielałyśmy się w role głównych bohaterek...

Kyou | 2012-03-24
Przeczytana: 30 stycznia 2012

Czy tylko mnie wydaje się, że... Książka jest przeznaczona raczej dla młodszych czytelników? Nie wciągnęła mnie tak, jak powinna.

Książkoholiczka | 2011-10-15

Kiedy byłam w księgarni szukałam czegoś co może mnie zaciekawić i nie wiem dlaczego, ale wybrałam tę książkę. Szczerze mówiąc kiedy ją przeczytałam bardzo mnie zaciekawiła. Godna polecnia :D

Słodka Karolina | 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

Książka bardzo fajna :) Opowiada o 4 siostrach które mają magiczną moc. Książka zaczyna się od urodzin najmłodszej która skończyłam 9 lat i odkrywa że mam moc powietrza :)

Gabryśkaa | 2016-01-16

ksiazka dla dzieci, duzo powtorzen, nic ciekawego tak naprawde w niej nie ma. nikomu nie polecam

Karo | 2012-05-05
Przeczytana: 25 marca 2012

Ciekawa, zaskakująca, magiczna; czyta się jednym tchem. (:

tala017 | 2016-05-02
Przeczytana: 27 lipca 2013

Nie lubię takich klimatów, książka mnie zanudziła ... NIE POLECAM OSOBĄ, KTÓRE LUBIĄ KRYMINAŁY !!!

Cookie | 2014-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Fajna książka młodzieżowa. Czytałam ją jakiś czas temu, ale nadal mam miłe wspomnienia.

karibali | 2013-08-29
Przeczytana: 04 czerwca 2010

Książka ogólnie była ciekawa,ale było tam mało szczegółów, w przeciwieństwie do książek które mnie wręcz przyciągają do siebie, zachęcają do otworzenia książki, na której stronicach zaczyna się historia. Jednak chętnie przeczytałabym ją jeszcze raz.