Muzeum i szafir

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezwykłe przygody Tomka Scatterhorna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jaguar
The Museum And the Sapphire
978-83-60010-83-9
Ag2S

W historii Muzeum Scatterhornów nie zdarzyło się chyba, by ktoś, kto raz odwiedził jego zimne, zakurzone sale, miał ochotę wybrać się tam raz jeszcze. W szklanych oczach wypchanych i na poły zeżartych przez mole zwierząt można dostrzec wyrok: dni muzeum są już policzone! Kiedy ekscentryczny ojciec Toma Scatterhorna znika bez śladu na Dalekim Wschodzie, dokąd wyruszył w poszukiwaniu...

Kiedy ekscentryczny ojciec Toma Scatterhorna znika bez śladu na Dalekim Wschodzie, dokąd wyruszył w poszukiwaniu egzotycznych żuków, chłopiec jest zmuszony spędzić Boże Narodzenie u krewnych. Wuj i ciotka opiekują się dziwacznym muzeum, którego sale przepełnione są wątpliwej jakości starociami. Nieoczekiwanie Tom odkrywa, że pozornie bezwartościowe przedmioty kryją niezwykły sekret. W zniszczonych, wyglądających jak śmieci eksponatach drzemie prawdziwa moc. Dzięki niej Tom może przenosić się w czasie i przestrzeni – do dnia i w miejsce, w którym wypchane zwierzęta przebywały za życia. Tak zaczyna się jego niezwykła podróż, która zawiedzie go aż na stepy Mongolii, w gęstwę tropikalnych lasów i jeszcze dalej, wprost ku największej przygodzie życia! Jaką tajemnicę kryje w sobie Muzeum Scatterhornów?

Marianna | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

Niesamowita książka, łącząca w sobie elementy przygody i fantastyki. Przeczytałam ją jednym tchem, na pewno sięgnę po część 2. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że ta historia mnie aż tak wciągnie. Wszystko mi się tutaj podobało. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Polecam gorąco!

Donnas | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, Chcę miec
Przeczytana: 03 lipca 2011

Książka bardzo mi się podobała, drugą część przeczytam na pewno. Dużo się dzieje, jest wiele zagadek- dlaczego zwierzęta ożywiają, kim jest Gervase Askar i jego córka Lotus, jak to możliwe że 100letnie zwierzęta pamiętają Tomka? Na większośc pytań czytelnik odnajduje odpowiedź pod koniec książki, ale pojawia się kolejne- po co Askaremu napój w niebieskiej butelce?

Akcja, tajemnica, dobrze stworzone postacie. Wszystko to jest w tej książce wartej polecenia. Nigdy nie wiadomo co wydarzy się w następnym rozdziale i jak skończy się dany wątek.

Świetna książka, posiada mroczny klimat a przy tym giną tylko 2 pozytywne postacie, a właściwie czytelnik mało je zna (a ja bardzo przywiązuję się do różnych postaci z książek ;p).

Super ;)

nekolada | 2016-09-17
Przeczytana: 16 września 2016

właśnie skończyłam czytać. Czeka mnie nieprzespana noc z następną częścią

Saszen | 2013-07-07
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 lipca 2013

Bardzo ciekawa, choć ,,szału nie ma".

ThisIsStrong | 2010-12-19

Genialna książka,wartka akcja , nie mogę się doczekać kolejnej części. Gorąco POLECAM!!!

grief | 2016-10-09
Namu12 | 2016-07-25