Wyzwanie czytelnicze LC

Cykl: Śpiąca Królewna (tom 1) | Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Claiming of Sleeping Beauty
Nettie M.

Nawiązanie do tradycyjnej wersji baśni o Śpiącej Królewnie, która miała obudzić się dzięki pocałunkowi pięknego księcia. Autorka opowiada przemilczane wątki tej sugestywnej legendy o niewątpliwie erotycznej wymowie. W jej wersji książę budzi królewnę nie pocałunkiem, lecz dzięki inicjacji seksualnej, a przebudzenie to staje się początkiem opowieści o pożądaniu, okrucieństwie, bólu, pragnieniu i o niezwykłej miłość.

źródło opisu: okładka

kaktusowaona71 | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Opinii jako takiej nie dodam.
Ten zapisek należy potraktować jedynie jako ostrzeżenie.
Nie dajcie się zwieść tytułowi ksiązki.
to NIE JEST bajka ( ani dla młodszych, ani dla starszych, ani dla tych całkiem dorosłych ).
Ta pozycja z bajką ma wspólny jedynie tytuł i postaci tytułowane książętami i księżniczkami.
Cała reszta to drastyczne porno BDSM spisane prozą.
Jeśli ktoś się zdecyduje na lekturę tej książki, to powinien wiedzieć z jakim rodzajem literatury ma do czynienia.
Dla mnie - książka jest świetna w swojej kategorii, a połączenie BDSM z czymś w rodzaju średniowiecza, dało bardzo oryginalny efekt.
Kobietom- jako stworzeniom z natury delikatniejszym - szczerze odradzam tą lekturę. Fanom BDSM - zdecydowanie polecam.

Gahanova | 2011-02-13
Przeczytana: 05 lutego 2011

Przeczytałam to wątpliwe dzieło z dwóch powodów – jednym było moje niedoinformowanie w tym temacie, drugim fakt, że bardzo nie lubię odkładać książek na bok uprzednio ich nie przeczytawszy. Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, skusiła baśniowym tytułem. Wbrew temu co zawsze robię nie zapoznałam się z recenzjami na jej temat...

Historia pięknie się zaczyna: śpiąca królewna uwięziona w zamku, po stu latach przybywa królewicz by uratować ją od klątwy. Zaskakująco łatwo przedziera się przez plątaninę, która porasta zamek i dociera do odpowiedniej komnaty. Zupełnie jak w bajce! Jeszcze na tym etapie można się łudzić, że pomimo już widocznego egoizmu i zadufania w sobie królewicza to będzie piękna, niebagatelna opowieść, ciąg dalszy dopisany do baśni. Nic bardziej mylnego. Zamiast pospolicie budzić królewnę pocałunkiem królewicz od razu przechodzi do rzeczy – pierwszy stosunek odbywa się jeszcze gdy dziewczyna (piętnastoletnia!) jest nieprzytomna. A później jest tylko gorzej.

Fabułę...

Ata77 | 2011-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2011

Plugawa. Pieprzenie o pieprzeniu. Fabuły nie odnotowałam.

Tatiasza Aleksiej | 2015-05-20

Biorąc do ręki tę książkę, raczej wiedziałam co robię. BDSM. Odpychało mnie i przyciągało, czułam zniesmaczenie i ciekawość. Po dalsze tomy jednak nie sięgnę:)

zabielka | 2014-05-08

Nie lubię książek Anne Rice, ale nie wiem z jakiego powodu i po co wciąż i wciąż daję im Szansę,,,, Katastrofa, nic "smacznego" przyjemnego tutaj nie znajdziecie. Nudy i flaki z olejem,,, Nawet poniżanie nie było takie jak powinno, Nie polecam niestety tej książki, jest naprawdę wiele erotyków, które można przeczytać bo są ciekawe. Ten się do nich nie zalicza,,,,

Ukazanie historii Śpiącej Królewny, taką jaka bywa wymyślona pierwotnie było niezłym pomysłem, ale po co aż tyle erotyzmu, aż tyle brutalności? Cała powieść była bardzo niesmaczna i pozostawiła po sobie gorzki smak rozczarowania.

Nicość | 2014-03-16

Tragedia.

Elilaya | 2011-11-13

Sięgając po tę książkę wiedziałam na co się piszę. Wiedziałam o czym jest i tym bardziej kusiło mnie żeby ją przeczytać, po prostu czysta ciekawość. Długo na nią "polowałam" w bibliotece aż w końcu dostałam ją w swoje łapki i...
nie zawiodłam się. Było dokładnie to czego oczekiwałam po książce.
W tej zmysłowej powieści dla dorosłych, stanowiącej doskonałą interpretację sekretnego świata miłości Śpiąca Królewna styka się z niezliczonymi, wymyślnymi odmianami seksu. Anne Rice, ukazując zakazaną stronę namiętności, wkracza w ukryte regiony psychiki i serca.
Nie powiem, że można ją zaliczyć do arcydzieł i też nie wiem w jakim celu powstała ta książka aż w trzech tomach (???) ale jest to książka na raz i na pewno już więcej po nią nie sięgnę i raczej nie przeczytam kolejnych tomów (chociaż zżera mnie ciekawość) to chyba niczego więcej poza seksem i biciem nie znajdę.
Dotrwałam do końca, szybko się czyta. Zaspokoiłam swoją ciekawość i nie żałuję, mówię serio.. nie żałuję, że sięgnęłam...

daria | 2010-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2010

To nie erotyka, ale głęboko ukrywane porno fantazje o dominacji i uległości. Jest tam wszystko, co tylko w ludzkiej podświadomości się ukrywa. Przede wszystkim w tej fascynująco-mrocznej serii znajdziecie (a to tylko po przeczyatniu kilku wybiórczych scen): mnóstwo kar, chłosty, czołgania, kar, uległości, wpychania wszystkim wszystkiego i wszędzie, kar, wiązania, różnych przedmiotów rodem ze średniowiecznego sexshopu, bólu-rozkoszy, kar, dominacji, seksu grupowego, także homoseksulanego, gwałtów wszelkiej maści, kar, scen z haremu, lekcji uległości, wiązania, lizania, kar, uległości, wyrafinowanych tortur o podłożu seksualnym.
Ogólnie to jest naprawdę kawał ostrej literatury i polecam tylko tym, którzy wiedzą na co się piszą, bo to grozi totalną deprawacją, tylko dorosłym i ewentualnie jako podręcznik dla urozmaicenia (po)życia...
opinia zaciągnięta z pewnego forum

Koala | 2014-06-27
Na półkach: Przeczytane, Anne Rice