The Claiming of Sleeping Beauty
Nettie M.

Nawiązanie do tradycyjnej wersji baśni o Śpiącej Królewnie, która miała obudzić się dzięki pocałunkowi pięknego księcia. Autorka opowiada przemilczane wątki tej sugestywnej legendy o niewątpliwie erotycznej wymowie. W jej wersji książę budzi królewnę nie pocałunkiem, lecz dzięki inicjacji seksualnej, a przebudzenie to staje się początkiem opowieści o pożądaniu, okrucieństwie, bólu, pragnieniu i o niezwykłej miłość.

źródło opisu: okładka

Gahanova | 2011-02-13
Przeczytana: 05 lutego 2011

Przeczytałam to wątpliwe dzieło z dwóch powodów – jednym było moje niedoinformowanie w tym temacie, drugim fakt, że bardzo nie lubię odkładać książek na bok uprzednio ich nie przeczytawszy. Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, skusiła baśniowym tytułem. Wbrew temu co zawsze robię nie zapoznałam się z recenzjami na jej temat...

Historia pięknie się zaczyna: śpiąca królewna uwięziona w zamku, po stu latach przybywa królewicz by uratować ją od klątwy. Zaskakująco łatwo przedziera się przez plątaninę, która porasta zamek i dociera do odpowiedniej komnaty. Zupełnie jak w bajce! Jeszcze na tym etapie można się łudzić, że pomimo już widocznego egoizmu i zadufania w sobie królewicza to będzie piękna, niebagatelna opowieść, ciąg dalszy dopisany do baśni. Nic bardziej mylnego. Zamiast pospolicie budzić królewnę pocałunkiem królewicz od razu przechodzi do rzeczy – pierwszy stosunek odbywa się jeszcze gdy dziewczyna (piętnastoletnia!) jest nieprzytomna. A później jest tylko gorzej.

Fabułę...

Ata77 | 2011-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2011

Plugawa. Pieprzenie o pieprzeniu. Fabuły nie odnotowałam.

Tatiasza Aleksiej | 2015-05-20

Biorąc do ręki tę książkę, raczej wiedziałam co robię. BDSM. Odpychało mnie i przyciągało, czułam zniesmaczenie i ciekawość. Po dalsze tomy jednak nie sięgnę:)

Nicość | 2014-03-16

Tragedia.

Elilaya | 2011-11-13

Sięgając po tę książkę wiedziałam na co się piszę. Wiedziałam o czym jest i tym bardziej kusiło mnie żeby ją przeczytać, po prostu czysta ciekawość. Długo na nią "polowałam" w bibliotece aż w końcu dostałam ją w swoje łapki i...
nie zawiodłam się. Było dokładnie to czego oczekiwałam po książce.
W tej zmysłowej powieści dla dorosłych, stanowiącej doskonałą interpretację sekretnego świata miłości Śpiąca Królewna styka się z niezliczonymi, wymyślnymi odmianami seksu. Anne Rice, ukazując zakazaną stronę namiętności, wkracza w ukryte regiony psychiki i serca.
Nie powiem, że można ją zaliczyć do arcydzieł i też nie wiem w jakim celu powstała ta książka aż w trzech tomach (???) ale jest to książka na raz i na pewno już więcej po nią nie sięgnę i raczej nie przeczytam kolejnych tomów (chociaż zżera mnie ciekawość) to chyba niczego więcej poza seksem i biciem nie znajdę.
Dotrwałam do końca, szybko się czyta. Zaspokoiłam swoją ciekawość i nie żałuję, mówię serio.. nie żałuję, że sięgnęłam...

daria | 2010-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2010

To nie erotyka, ale głęboko ukrywane porno fantazje o dominacji i uległości. Jest tam wszystko, co tylko w ludzkiej podświadomości się ukrywa. Przede wszystkim w tej fascynująco-mrocznej serii znajdziecie (a to tylko po przeczyatniu kilku wybiórczych scen): mnóstwo kar, chłosty, czołgania, kar, uległości, wpychania wszystkim wszystkiego i wszędzie, kar, wiązania, różnych przedmiotów rodem ze średniowiecznego sexshopu, bólu-rozkoszy, kar, dominacji, seksu grupowego, także homoseksulanego, gwałtów wszelkiej maści, kar, scen z haremu, lekcji uległości, wiązania, lizania, kar, uległości, wyrafinowanych tortur o podłożu seksualnym.
Ogólnie to jest naprawdę kawał ostrej literatury i polecam tylko tym, którzy wiedzą na co się piszą, bo to grozi totalną deprawacją, tylko dorosłym i ewentualnie jako podręcznik dla urozmaicenia (po)życia...
opinia zaciągnięta z pewnego forum

Ludi | 2010-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2010

Nie spodziewałem się cudownej fabuły, świetnej narracji ani nie wiadomo czego, a i tak się nieco rozczarowałem. <br>
Problem w tym, że to było po prostu obrzydzające. Kiedy już, już miałem nadzieję na odrobinę fabuły (na przykład wyjaśnienie, dlaczego Różyczka po prostu nie wyśmiała Księcia na to stwierdzenie, że będzie jego niewolnicą, a poszła za nim i cierpiała w pokorze, albo skąd właściwie ten dziwny zwyczaj „służby” ze strony innych urodzonych na tak samo szlachetnej pozycji), oni znowu zaczynali kopulować v.v Cała ta otoczka z niby parodią Śpiącej Królewny wydała mi się wrzucona tam na siłę. Ja wiem, że fabuła w takich powieściach musi być naciągana pod wątki erotyczne, ale jednak spodziewałem się, że to wszystko będzie bardziej złożone - w zapowiedzi jest jak byk: "przebudzenie to staje się początkiem opowieści o pożądaniu, okrucieństwie, bólu, pragnieniu i o niezwykłej miłości", więc przydałyby się tam elementy opisu, jak ta niezwykła miłość się rodzi. <br>
Hm,...

Libro | 2013-02-17
Kaga | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Sięgając po tą książkę, zapomnijcie o wszelkich pseudo-Grejach i tym podobnych parodiach erotyki!
Sięgając po tą książkę, bądźcie gotowi na poznanie świata pełnego doznań, jakich nie znaliście w swych prostych i zwyczajnych życiach.
Sięgając po tą książkę, zapomnijcie o pruderii - dobrze wam radzę.
Sięgając po tą książkę.. albo z wypiekami na twarzy będziecie czytać, albo z miejsca ją porzucicie.

Ja wiedziałam na co się piszę. Sięgałam po erotykę z wysokiej półki i to właśnie dostałam. Pod płaszczykiem baśni dostajecie bowiem opowieść o poniżeniu, o spełnianiu najbardziej nietypowych podniet seksualnych, o byciu niewolnikiem, o służeniu, o biciu, o gwałtach i o nie zaspokojeniu. O zakładaniu na swoją szyję obroży, o byciu poniżonym, o wstydzie i o służeniu innym, o biciu, o klapsach, o biciu i poniżeniu.
Tak. To pełna erotyzmu opowieść o tym, jak wiele erotycznych fantazji siedzi w człowieku, ile jest w stanie zrobić, by to wszystko z siebie wydobyć, by poznać.
Tak, to książka...

Aryadwen | 2016-09-24

Książka miała swoje momenty. Jednak nie podobał mi się niezdecydowany styl, w którym ją napisano, raz z punktu widzenia trzeciej osoby, raz z punktu widzenia samych bohaterów. Książka raczej niespójna, nie do końca poukładane perwersyjne fantazje. Jako ciekawostka może zainteresować, jest to cienka książka, którą szybko się czyta. Są wątki pozostawiające niesmak, nie polecam osobom wrażliwym.