Przebudzenie Śpiącej Królewny

Autor:
Cykl: Śpiąca Królewna (tom 1)
tłumaczenie
śpiąca, królewna, inicjacja
typ
papier
k3n4j
4,16 (798 ocen i 108 opinii)

Opis książki

Po stu latach Śpiąca Królewna zostaje przebudzona z zaczarowanego snu.Trafia na dwór królowej Eleanory jako niewolnica księcia. Wkrótce potem ulega własnym pragnieniom i wbrew zakazom decyduje się na przygodę miłosną z buntowniczym niewolnikiem - księciem Tristanem. Za karę zostaje odesłana z tętniącego rozwiązłością zamku królewskiego i sprzedana na licytacji. W wiosce edukacją Różyczki w sprawach miłości, okrucieństwa, dominacji, uległości i czułości zajmuje się przystojny kapitan gwardii. Baśniowa opowieść Anne Rice o rozkoszy i cierpieniu zgłębia najbardziej pierwotne, dobrze skrywane pragnienia ludzkiego serca i ciała. Wydawało Ci się że wiesz o seksie wszystko lub wiele? Masz rację tylko Ci się wydawało - ta książka z pewnością Cię zaskoczy. Nieraz...

"Książka ekspresyjna, barokowa i w kategoriach współczesnych - pornograficzna". /Playboy/

źródło opisu: Mystery, 2010

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Gahanova | 2011-02-13
Przeczytana: 05 lutego 2011

Przeczytałam to wątpliwe dzieło z dwóch powodów – jednym było moje niedoinformowanie w tym temacie, drugim fakt, że bardzo nie lubię odkładać książek na bok uprzednio ich nie przeczytawszy. Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, skusiła baśniowym tytułem. Wbrew temu co zawsze robię nie zapoznałam się z recenzjami na jej temat...

Historia pięknie się zaczyna: śpiąca królewna uwięziona w zamku, po stu latach przybywa królewicz by uratować ją od klątwy. Zaskakująco łatwo przedziera się przez plątaninę, która porasta zamek i dociera do odpowiedniej komnaty. Zupełnie jak w bajce! Jeszcze na tym etapie można się łudzić, że pomimo już widocznego egoizmu i zadufania w sobie królewicza to będzie piękna, niebagatelna opowieść, ciąg dalszy dopisany do baśni. Nic bardziej mylnego. Zamiast pospolicie budzić królewnę pocałunkiem królewicz od razu przechodzi do rzeczy – pierwszy stosunek odbywa się jeszcze gdy dziewczyna (piętnastoletnia!) jest nieprzytomna. A później jest tylko gorzej.

Fabułę...

Ata77 | 2011-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2011

Plugawa. Pieprzenie o pieprzeniu. Fabuły nie odnotowałam.

Nie lubię książek Anne Rice, ale nie wiem z jakiego powodu i po co wciąż i wciąż daję im Szansę,,,, Katastrofa, nic "smacznego" przyjemnego tutaj nie znajdziecie. Nudy i flaki z olejem,,, Nawet poniżanie nie było takie jak powinno, Nie polecam niestety tej książki, jest naprawdę wiele erotyków, które można przeczytać bo są ciekawe. Ten się do nich nie zalicza,,,,

Sięgając po tę książkę wiedziałam na co się piszę. Wiedziałam o czym jest i tym bardziej kusiło mnie żeby ją przeczytać, po prostu czysta ciekawość. Długo na nią "polowałam" w bibliotece aż w końcu dostałam ją w swoje łapki i...
nie zawiodłam się. Było dokładnie to czego oczekiwałam po książce.
W tej zmysłowej powieści dla dorosłych, stanowiącej doskonałą interpretację sekretnego świata miłości Śpiąca Królewna styka się z niezliczonymi, wymyślnymi odmianami seksu. Anne Rice, ukazując zakazaną stronę namiętności, wkracza w ukryte regiony psychiki i serca.
Nie powiem, że można ją zaliczyć do arcydzieł i też nie wiem w jakim celu powstała ta książka aż w trzech tomach (???) ale jest to książka na raz i na pewno już więcej po nią nie sięgnę i raczej nie przeczytam kolejnych tomów (chociaż zżera mnie ciekawość) to chyba niczego więcej poza seksem i biciem nie znajdę.
Dotrwałam do końca, szybko się czyta. Zaspokoiłam swoją ciekawość i nie żałuję, mówię serio.. nie żałuję, że sięgnęłam...

Nicość | 2014-03-16

Tragedia.

daria | 2010-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2010

To nie erotyka, ale głęboko ukrywane porno fantazje o dominacji i uległości. Jest tam wszystko, co tylko w ludzkiej podświadomości się ukrywa. Przede wszystkim w tej fascynująco-mrocznej serii znajdziecie (a to tylko po przeczyatniu kilku wybiórczych scen): mnóstwo kar, chłosty, czołgania, kar, uległości, wpychania wszystkim wszystkiego i wszędzie, kar, wiązania, różnych przedmiotów rodem ze średniowiecznego sexshopu, bólu-rozkoszy, kar, dominacji, seksu grupowego, także homoseksulanego, gwałtów wszelkiej maści, kar, scen z haremu, lekcji uległości, wiązania, lizania, kar, uległości, wyrafinowanych tortur o podłożu seksualnym.
Ogólnie to jest naprawdę kawał ostrej literatury i polecam tylko tym, którzy wiedzą na co się piszą, bo to grozi totalną deprawacją, tylko dorosłym i ewentualnie jako podręcznik dla urozmaicenia (po)życia...
opinia zaciągnięta z pewnego forum

Ludi | 2010-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2010

Nie spodziewałem się cudownej fabuły, świetnej narracji ani nie wiadomo czego, a i tak się nieco rozczarowałem. <br>
Problem w tym, że to było po prostu obrzydzające. Kiedy już, już miałem nadzieję na odrobinę fabuły (na przykład wyjaśnienie, dlaczego Różyczka po prostu nie wyśmiała Księcia na to stwierdzenie, że będzie jego niewolnicą, a poszła za nim i cierpiała w pokorze, albo skąd właściwie ten dziwny zwyczaj „służby” ze strony innych urodzonych na tak samo szlachetnej pozycji), oni znowu zaczynali kopulować v.v Cała ta otoczka z niby parodią Śpiącej Królewny wydała mi się wrzucona tam na siłę. Ja wiem, że fabuła w takich powieściach musi być naciągana pod wątki erotyczne, ale jednak spodziewałem się, że to wszystko będzie bardziej złożone - w zapowiedzi jest jak byk: "przebudzenie to staje się początkiem opowieści o pożądaniu, okrucieństwie, bólu, pragnieniu i o niezwykłej miłości", więc przydałyby się tam elementy opisu, jak ta niezwykła miłość się rodzi. <br>
Hm,...

Iga | 2011-12-13
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 13 grudnia 2011

Po tych wszystkich opiniach, jaka to ta książka jest sadomasochistyczna, kontrowersyjna, plugawa itd. - słowem książka pornograficzna, spodziewałam się czegoś... lepszego xD Tymczasem "Przebudzenie Śpiącej Królewny" jest przede wszystkim przeraźliwie nudne. Zero akcji, jeżeli chodzi o opisy sytuacji erotycznych też nie powalają, ogólnie nic tylko klepanie po tyłku i chodzenie na czworakach. Słabiutko.

Ukazanie historii Śpiącej Królewny, taką jaka bywa wymyślona pierwotnie było niezłym pomysłem, ale po co aż tyle erotyzmu, aż tyle brutalności? Cała powieść była bardzo niesmaczna i pozostawiła po sobie gorzki smak rozczarowania.

Shemmer | 2013-10-13

Ta książka to… Matko Noc, nie wiem, co o niej sądzić! Tak strasznie się buntuję przed tym, co jest w niej opisane, z drugiej jest coś w niej intrygującego. Lecz ta fascynująca iskra ginie. Czasem miałam ochotę rzucić książką przez pokój i wołać "No dajcież spokój". Cóż, polecam ją tym, którzy muszą się wybudzić z jakiejś stagnacji czytelniczej – ta pozycja na bank zachęci kogoś do sięgnięcia po coś innego, oczyszczającego.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica