Przebudzenie Śpiącej Królewny

Cykl: Śpiąca Królewna (tom 1)
Wydawnictwo: Mystery
tłumaczenie
Mieczysław Dutkiewicz
The Claiming of Sleeping Beauty
9788377190012
śpiąca, królewna, inicjacja
k3n4j

Inne wydania

Po stu latach Śpiąca Królewna zostaje przebudzona z zaczarowanego snu.Trafia na dwór królowej Eleanory jako niewolnica księcia. Wkrótce potem ulega własnym pragnieniom i wbrew zakazom decyduje się na przygodę miłosną z buntowniczym niewolnikiem - księciem Tristanem. Za karę zostaje odesłana z tętniącego rozwiązłością zamku królewskiego i sprzedana na licytacji. W wiosce edukacją Różyczki w sprawach miłości, okrucieństwa, dominacji, uległości i czułości zajmuje się przystojny kapitan gwardii. Baśniowa opowieść Anne Rice o rozkoszy i cierpieniu zgłębia najbardziej pierwotne, dobrze skrywane pragnienia ludzkiego serca i ciała. Wydawało Ci się że wiesz o seksie wszystko lub wiele? Masz rację tylko Ci się wydawało - ta książka z pewnością Cię zaskoczy. Nieraz...

"Książka ekspresyjna, barokowa i w kategoriach współczesnych - pornograficzna". /Playboy/

źródło opisu: Mystery, 2010

• Poziom zero
  • Tylko ty
  • Pułapka
  • Owieczki dobre, owieczki złe
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • W obcej skórze

7,33 (3 ocen i opinii)
Owieczki dobre, owieczki złe
Joanna Cannon

9 (2 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

6,92 (12 ocen i opinii)
W obcej skórze
Sarah Hilary

8 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
kaktusowaona71 | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Opinii jako takiej nie dodam.
Ten zapisek należy potraktować jedynie jako ostrzeżenie.
Nie dajcie się zwieść tytułowi ksiązki.
to NIE JEST bajka ( ani dla młodszych, ani dla starszych, ani dla tych całkiem dorosłych ).
Ta pozycja z bajką ma wspólny jedynie tytuł i postaci tytułowane książętami i księżniczkami.
Cała reszta to drastyczne porno BDSM spisane prozą.
Jeśli ktoś się zdecyduje na lekturę tej książki, to powinien wiedzieć z jakim rodzajem literatury ma do czynienia.
Dla mnie - książka jest świetna w swojej kategorii, a połączenie BDSM z czymś w rodzaju średniowiecza, dało bardzo oryginalny efekt.
Kobietom- jako stworzeniom z natury delikatniejszym - szczerze odradzam tą lekturę. Fanom BDSM - zdecydowanie polecam.

Gahanova | 2011-02-13
Przeczytana: 05 lutego 2011

Przeczytałam to wątpliwe dzieło z dwóch powodów – jednym było moje niedoinformowanie w tym temacie, drugim fakt, że bardzo nie lubię odkładać książek na bok uprzednio ich nie przeczytawszy. Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, skusiła baśniowym tytułem. Wbrew temu co zawsze robię nie zapoznałam się z recenzjami na jej temat...

Historia pięknie się zaczyna: śpiąca królewna uwięziona w zamku, po stu latach przybywa królewicz by uratować ją od klątwy. Zaskakująco łatwo przedziera się przez plątaninę, która porasta zamek i dociera do odpowiedniej komnaty. Zupełnie jak w bajce! Jeszcze na tym etapie można się łudzić, że pomimo już widocznego egoizmu i zadufania w sobie królewicza to będzie piękna, niebagatelna opowieść, ciąg dalszy dopisany do baśni. Nic bardziej mylnego. Zamiast pospolicie budzić królewnę pocałunkiem królewicz od razu przechodzi do rzeczy – pierwszy stosunek odbywa się jeszcze gdy dziewczyna (piętnastoletnia!) jest nieprzytomna. A później jest tylko gorzej.

Fabułę...

Ata77 | 2011-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2011

Plugawa. Pieprzenie o pieprzeniu. Fabuły nie odnotowałam.

zabielka | 2014-05-08

Nie lubię książek Anne Rice, ale nie wiem z jakiego powodu i po co wciąż i wciąż daję im Szansę,,,, Katastrofa, nic "smacznego" przyjemnego tutaj nie znajdziecie. Nudy i flaki z olejem,,, Nawet poniżanie nie było takie jak powinno, Nie polecam niestety tej książki, jest naprawdę wiele erotyków, które można przeczytać bo są ciekawe. Ten się do nich nie zalicza,,,,

tatiasza | 2015-05-20

Biorąc do ręki tę książkę, raczej wiedziałam co robię. BDSM. Odpychało mnie i przyciągało, czułam zniesmaczenie i ciekawość. Po dalsze tomy jednak nie sięgnę:)

Ukazanie historii Śpiącej Królewny, taką jaka bywa wymyślona pierwotnie było niezłym pomysłem, ale po co aż tyle erotyzmu, aż tyle brutalności? Cała powieść była bardzo niesmaczna i pozostawiła po sobie gorzki smak rozczarowania.

Nicość | 2014-03-16

Tragedia.

Elilaya | 2011-11-13

Sięgając po tę książkę wiedziałam na co się piszę. Wiedziałam o czym jest i tym bardziej kusiło mnie żeby ją przeczytać, po prostu czysta ciekawość. Długo na nią "polowałam" w bibliotece aż w końcu dostałam ją w swoje łapki i...
nie zawiodłam się. Było dokładnie to czego oczekiwałam po książce.
W tej zmysłowej powieści dla dorosłych, stanowiącej doskonałą interpretację sekretnego świata miłości Śpiąca Królewna styka się z niezliczonymi, wymyślnymi odmianami seksu. Anne Rice, ukazując zakazaną stronę namiętności, wkracza w ukryte regiony psychiki i serca.
Nie powiem, że można ją zaliczyć do arcydzieł i też nie wiem w jakim celu powstała ta książka aż w trzech tomach (???) ale jest to książka na raz i na pewno już więcej po nią nie sięgnę i raczej nie przeczytam kolejnych tomów (chociaż zżera mnie ciekawość) to chyba niczego więcej poza seksem i biciem nie znajdę.
Dotrwałam do końca, szybko się czyta. Zaspokoiłam swoją ciekawość i nie żałuję, mówię serio.. nie żałuję, że sięgnęłam...

daria | 2010-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2010

To nie erotyka, ale głęboko ukrywane porno fantazje o dominacji i uległości. Jest tam wszystko, co tylko w ludzkiej podświadomości się ukrywa. Przede wszystkim w tej fascynująco-mrocznej serii znajdziecie (a to tylko po przeczyatniu kilku wybiórczych scen): mnóstwo kar, chłosty, czołgania, kar, uległości, wpychania wszystkim wszystkiego i wszędzie, kar, wiązania, różnych przedmiotów rodem ze średniowiecznego sexshopu, bólu-rozkoszy, kar, dominacji, seksu grupowego, także homoseksulanego, gwałtów wszelkiej maści, kar, scen z haremu, lekcji uległości, wiązania, lizania, kar, uległości, wyrafinowanych tortur o podłożu seksualnym.
Ogólnie to jest naprawdę kawał ostrej literatury i polecam tylko tym, którzy wiedzą na co się piszą, bo to grozi totalną deprawacją, tylko dorosłym i ewentualnie jako podręcznik dla urozmaicenia (po)życia...
opinia zaciągnięta z pewnego forum

Koala | 2014-06-27
Na półkach: Przeczytane, Anne Rice