Feynmana wykłady z fizyki. Feynman radzi

Tłumaczenie: Zygmunt Ajduk
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Feynman's Tips on Physics
978-83-01-14998-7
yokopoko

Feynman radzi to uzupełnienie jednego z najpopularniejszych podręczników fizyki Feynmana wykłady z fizyki! Prezentuje metody rozwiązywania zadań, wspomnienia Matthew Sandsa oraz zadania z odpowiedziami Roberta B. Leightona i Rochusa E. Vogta. W książce zawarte są 4 wykłady, które Richard Feynman prowadził dla studentów, a których nie włączył do swojego sławnego podręcznika Feynmana wykłady z...

W książce zawarte są 4 wykłady, które Richard Feynman prowadził dla studentów, a których nie włączył do swojego sławnego podręcznika Feynmana wykłady z fizyki. Trzy z nich zostały poświęcone metodom rozwiązywania zadań, a jeden – teorii bezwładności. Czytelnik znajdzie tu także zadania z odpowiedziami. Z charakterystycznym zacięciem, wnikliwością i humorem autor omawia problemy, z którymi borykają się studenci, i przekazuje cenne rady, jak rozwiązywać zadania fizyczne.

Publikację zamyka dodatek o Richardzie P. Feynmanie (zob. fragment), napisany przez wybitnego polskiego fizyka, prof. Andrzeja K. Wróblewskiego.

Książka, podobnie jak Feynmana wykłady z fizyki, przeznaczona jest zarówno dla studenów i naukowców, jak i wszystkich interesujących się fizyką.

Daniel | 2016-05-21
Przemek0510 | 2016-01-23