Prymas. Trzy lata z tysiąca

83-88221-26-4
prymas, radłowski, wyszyński
literatura faktu
emoteve

Oto trzy lata z dramatycznego życia Stefana Wyszyńskiego, jego aresztowanie przez UB i przetrzymywanie w Stoczku Warmińskim. Więźniowi towarzyszą zakonnica i ksiądz. Bezpieka perfidnymi sposobami stara się złamać kardynała, którego ma zastąpić aktor-sobowtór. Postacie ubeków i donosicieli są równie przekonywające jak sylwetka Stefana Wyszyńskiego - niezłomnego, lecz bardzo ludzkiego w swoich uczuciach. Prymas. Trzy lata z tysiąca, książka o wierze, wierności i nikczemności, to zarazem sensacyjna historia, pełna dramatycznych, efektownych, iście filmowych scen.

wissmo | 2016-09-22
AleksandraMaria | 2014-11-16