O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką i inne bajki

Wydawnictwo: Dwie Siostry
jusola

Zbiór opowiadań o niezwykłym świecie przedmiotów i zwierząt. Autorka z wielką czułością przygląda się łyżeczce do kawy, prysznicowi, muchomorowi, dostrzegając w nich odbicie ludzkich charakterów i postaw. Wyznania żabki, która niczym prawdziwa kobieta chciałaby być ładniejsza, lub muchomora z kompleksami to oczywista metafora naszych własnych trosk i pragnień. A jeśli przedmioty i zwierzęta naprawdę czują jak my? Po lekturze tych opowiadań zaczynamy w to wierzyć, a dzieci z wypiekami na twarzy przyglądają się domowym sprzętom i makaronowi w zupie.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2007

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/