Co uczucia robią nocą?

Okładka książki Co uczucia robią nocą? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Okładka książki Co uczucia robią nocą?
Tina OziewiczAleksandra Zając Wydawnictwo: Dwie Siostry interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Dwie Siostry
2023-10-18
2023-10-18

Okładka książki Czuły notatnik Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Czuły notatnik Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Komu wyślesz uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Komu wyślesz u... Tina Oziewicz, Alek...

Okładka książki Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Szalik. O Wisł... Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą Katarzyna Cerazy, Adam Mirek
Bebechy, czyli... Katarzyna Cerazy, A...
Okładka książki Lisy nie kłamią Heike Drewelow, Ulrich Hub
Lisy nie kłamią Heike Drewelow, Ulr...

Niezmiennie trwam w zachwycie. Kolejna z serii "uczuciowej", która daje nieograniczone pole do rozmów o uczuciach. Dzieci uwielbiają. Dorośli zresztą też.

Co uczucia robią w nocy? 🤔
Bynajmniej nie śpią 😉. No, może tylko niektóre...

Genialna opowieść o uczuciach, która pokazuje ich moc i piękno. Poetycka, empatyczna, napisana z wyczuciem, również o tych mniej sympatycznych i lubianych uczuciach. Przepiękne ilustracje, które mnie rozczulają i zachwycają ❤️

Każdy mól książkowy zakocha się w Zachwycie, czytającym książkę i mówiącym: "Jeszcze tylko jeden rozdział!". ❤️

Bardzo się cieszę, że właśnie ta książka została wyróżniona nominacją do nagrody Mądra Książka Roku 2023. Gratuluję @dwiesiostry i życzę wygranej! Zasłużonej.

Co uczucia robią w nocy? 🤔
Bynajmniej nie śpią 😉. No, może tylko niektóre...

Każdy mól książkowy zakocha się w Zachwycie, czytającym książkę i...

Jakie uczucia towarzyszą Wam po położeniu się do łóżka? Co sprawia, że nie możecie spać lub co czyni sen łatwym o komfortowym ?
Jacy goście kłębią się w Waszych głowach najczęściej?

🌚CO UCZUCIA ROBIĄ NOCĄ? 🌚

Książki dla dzieci są dla mnie bezsprzecznie najbardziej otulającym gatunkiem literackim, z jakim się spotkałam. Łączą w sobie czar słowa z poezją obrazu, czyli wszystko co najbardziej koi, pociesza i przytula.

📝OPIS📝

Trzecia część uczuciowej serii Tiny Oziewicz @tinaoziewicz góruje szarością nad pozostałymi, lecz to tylko portret nocy skrywający pod płaszczem mroku różnorakich gości naszych głów - uczucia. Mimo, że pora późna i raczej leniwa, każdy z nich znalazł sobie jakieś zajęcie. Niektóre spośród uczuć oczywiście śpią, jak Bezwartościowość lub Szczęście, natomiast Wyobraźni nie w głowie spoczynek - za chwilę wyrusza w drogę, tylko zawiąże buty. Ciekawość też nie ma w planach snu, bo przecież tyle rzeczy do odkrycia! Niepokój chciałby zasnąć, ale trochę mu niewygodnie, być może przeszkadza mu Tęsknota grająca w pomieszczeniu obok na wiolonczeli?

Książka, podobnie jak jej poprzedniczki, stanowi zaproszenie do uważnego świata uczuć, lecz tym razem przyglądamy się ich harcom z ukrycia, w czasie, gdy wszystko inne wokół nas cichnie i zapada w głęboki sen.

🙋🏻DLA KOGO?🙋🏻‍♀️

Dużym i małym , na czuły prezent 🎀🎁

Magda🦙

Jacy goście kłębią się w Waszych głowach najczęściej?

🌚CO UCZUCIA ROBIĄ NOCĄ? 🌚

Niezwykle mądra, nieprzeciętnej urody książka pod każdym względem. Każdy znajdzie w niej siebie i cały świat uczuć!!!

Pięknie napisana i zilustrowana. Każda strona inspiruje do tworzenia nowych opowieści. Fantastyczna przygoda i czytelnicze wyzwanie.

Piękna, nastrojowa książka, która oddaje różne odcienie emocji, a odnajdą się w niej mali i duzi czytelnicy. Tym razem przyglądamy się tym, co dzieje się z emocjami nocą, każda z nich ma swój charakter. Książka może być świetnym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi albo przyjrzenia się swoim dorosłym emocjom.

Książkę zauważyłam na zakupach w… Rossmannie i ilustracja z okładki przyciągnęła mnie jak magnes, po prostu nie moglam przejść obok niej obojętnie.
Upostaciowienie tytułowych uczuć na ilustracjach podbiło moje serce: uczucia naprawdę się kłębią i chce się je utulić i czasem ukoić. Książka ta o emocjach wywołuje mnóstwo emocji, a metafory w niej zawarte są bardzo nośne. Ilustracje są idealnym dopełnieniem krótkich, treściwych opisów będących całkowicie w punkt. Zapragnęłam podarować tę książkę przyjaciółce - czasem nocą każdy dorosły powinien mieć dostęp do ukonkretnionych na kartce w tak subtelny sposób uczuć i tym sposobem zdystansować się, by móc je dzięki temu w końcu utulić.

Gdy przez cały dzień zachodzimy w głowę nad tym co czujemy i myślimy, wydawać by się moglo, że nocą wszystkie nasze emocje i być może nieutulone uczucia odchodzą.
Ale jak jest naprawdę?✨️

Zapraszam Was do odkrycia najnowszej książki duetu Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając, "Co uczucia robią nocą?" pełnej prostych metafor dających upust wszystkiemu, co być może było dla Was trudne danego dnia.

I tym razem autorki oferują bogatą estetycznie opowieść o tym, co dzieje się gdy po dniu pełnym chaosu uczucia zostają sama na sam.

Wolność w ciszy odwiedza Samotność.
Tęsknota uzewnętrznia się przez grę na najwrażliwszych strunach wiolonczeli.
Wyobraźnia zyskuje pole do działania i otwiera się jeszcze mocniej na świat.
Cierpliwość bierze życie takim jakie jest i nie czyni sobie wyrzutów za niespełnione oczekiwania.

Gdybym miała opowiedzieć Wam dlaczego warto sięgać po książki budowane na obrazie to bez wątpienia odpowiem- za dowolność i możliwość rozmowy.
Uczucia i emocje to temat który w ostatnim czasie szczególnie wybrzmiewa w książkach i środkach przekazu i nagle jesteśmy na tyle uważni aby je dostrzec. 🤍

"Co uczucia robią nocą?" to kontynuacja idei, która pokazuje, że nasze emocje to często transakcje wiązane ale nawet gdy dookoła gaśnie światło a my zapominamy o ich istnieniu- one wciąż są uśpione.
Ale wciąż wyjątkowe i ponad wszystko ludzkie.❤️

Ale jak jest naprawdę?✨️

Małe, puszyste, z długimi ogonkami i spiczastymi uszami. Tak wyobraziła sobie uczucia Aleksandra Zając @ale.zajac ,a czytelnicy pokochali to wyobrażenie. Tina Oziewicz @tinaoziewicz ubrała ubrała je w niezwykle poetycki, wyjatkowy tekst. Nic dziwnwgo, że wydawana przez Dwie Siostry @dwiesiostry seria o tym co robią i co lubią uczucia szybko stała się bestsellerem. W moim sercu ma szczególne miejsce. Uwielbiam 🥰

Dzięki najnowszej książce z tego wyjątkowego cyklu dowiecie się "Co uczucia robią nocą?" Przekonacie się o tym które zaczynają nich w niczym czują się świetnie, bo sprzyjają im ciemności i cisza, a które z utęsknieniem wypatrują pierwszych blasków wschodzącego słońca.

O czym śnią, gdzie śpią i jak zasypiają uczucia?

Polecam z całego ❤️

"Co uczucia robią nocą?" Tiny Oziewicz wraz z obłędnymi rysunkami Aleksandry Zając, to kolejna książka serii o uczuciach. Wcześniejsze "Co robią uczucia?" i "Co lubią uczucia?" były wspaniałe - pouczające, ale przede wszystkim dające pole wyobraźni.

To jest książka, którą także czytałam wspólnie z moimi córkami. I po raz kolejny poznawałyśmy Uczucia jako bohaterów, które - spersonifikowane - mają jak ludzie swoje zajęcia, życie i... uczucia.

To nie jest książka na jeden raz. Tutaj pewne emocje i doznania towarzyszące czytanym zdaniom należy jeszcze raz dokładniej omówić na drugi dzień albo za tydzień. Bo im więcej się o nich dowiemy, tym łatwiej zrozumiemy siebie.

Piękna, bajeczna, nastrojowa, ale i mądra, ciepła, pozytywna pozycja. Do smakowania, główkowania, poddawania się chwili, do rozemocjonowania i zażartych dysput O uczuciach, o nas, naszej wrażliwości, czułości i uczuciowości.

Jeśli podoba Wam się moja recenzja, to zapraszam po więcej:

• W kolejce - słoik 📚
  • Serie