Hrabina de Charny - 3 tomy

Cykl: Pamiętniki lekarza (tom 4)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Elodie

Akcja tej sensacyjnej, pełnej barwnych przygód i niesamowitych perypetii bohaterów książki obejmuje pierwsze dni Rewolucji Francuskiej, kiedy po tragicznych dniach 5 i 6 października król Ludwik XVI, zmuszony opuścić Wersal, udaje się wraz z całym dworem do Paryża. Te historyczne wydarzenia stanowią tło dla wątków romansowych, wśród których najdramatyczniejsza jest miłość hrabiny de Charny do swojego męża, hrabiego Oliwiera de Charny, kochanka królowej Marii Antoniny.

Antoni Leśniak | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Wszystkie wydarzenia, zgodnie z zastosowaną przez autora logiką, mają swoje przyczyny i skutki, będące naturalną konsekwencją zorganizowanych i zaplanowanych dużo wcześniej działań, nic nie dzieje się przypadkowo. Sprawcą tych wszystkich zdarzeń jest oczywiście, znany z tomów wcześniejszych, hrabia Cagliostro alias Józef Balsamo alias bankier Zannone. Wysłannik i główny przedstawiciel potężnych wielkich mistrzów, tworzących tajną i zorganizowaną siatkę lóż masońskich, która za cel postawiła sobie doprowadzić do upadku królestwa we Francji i wprowadzenia nowych zasad demokratycznego społeczeństwa opartego o ideały wolności, równości i braterstwa, ideały które, jako obce i nowe, choć pociągające, wzbudzają strach i wywołują zamieszki, stając się powodem do wybuchu wielkiej rewolucji francuskiej, która swym zasięgiem ogarnia całą Francję i wszystkich jej mieszkańców. Społeczeństwo jest wewnętrznie podzielone i skłócone, trwająca od wieków hegemonia szlachty i duchowieństwa...

Fleur | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Na chwilę obecną przeczytałam pierwszy tom, a z racji tego, że nie ma tutaj rozróżnienia na części oznaczam jako przeczytaną całość (będę zmieniać datę :)).
Nie przeczytałabym jej, gdyby nie fakt, że została przyniesiona na mój regał, a skoro już tak leżała i na mnie patrzyła to się skusiłam, a jak już zaczęłam czytać to byłam pozytywnie zaskoczona.
Naprawdę ciekawiły mnie dalsze losy bohaterów, a także samej Francji. Nie jestem pasjonatką historii i nie znam wydarzeń z tamtego okresu, więc szczerze mnie to wciągnęło.
Ocenę jednak trochę zaniżyłam ze względu na fakt iż niektóre opisy były tak zawiłe i pisane tak skomplikowanym językiem, że musiałam czytać je kilka razy - wiem, że to powieść historyczna, ale mimo wszystko trochę mnie to uwierało.
Poza tym jestem pewna, że w najbliższym czasie sięgnę po kolejne tomy.

Magdalena_S | 2017-05-30
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2017

Żeby przeczytać i wiedzieć o czym się czyta, to należałoby zapoznać się trochę z historią. Nie ukrywam, że było trochę ciężko przez nią przebrnąć bez jakiejkolwiek wiedzy na temat Rewolucji Francuskiej. Dodatkowo język jest odrobinę przestarzały i nie ułatwia zadania. Jednocześnie historia jest bardzo wciągająca. Przeczytałam jedynie I tom.

Secret_Violence | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

To była żmudna przeprawa. Prawie tysiąc stron, napisane dość przestarzałym językiem, ale było warto.

adin | 2010-12-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2010

Bardzo fajna

Przeczytałam tylko 2 tomy nie mogę spotkać w żadnej bibliotece pozostałej części .Mam pytanie czy ktoś nie posiada tej właśnie części

Jarek | 2014-01-21
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Tylko 1 tom, dalej nie mam i nie mam ochoty. Ciężko się czyta.

katarzyna12 | 2012-11-21

chce przeczytać ale nie mogę nigdzie jej znaleźć

Barbara Szczepanik | 2014-01-10
Przeczytana: 1986 rok

chciałabym jeszcze raz ją przeczytać

fuzja | 2014-08-14
Przeczytana: 24 lipca 2017