Jakiej cywilizacji Polacy potrzebują

Seria: Seria z Wagą
Wydawnictwo: W.A.B.
socjologia
Pistacia

Pierwsze wydanie tej książki wywołało dwanaście lat temu żarliwą dyskusję. Porusza ona bowiem problemy, których nie sposób rozwiązać raz na zawsze: "wielkie tematy myśli społecznej". Choć politycy i prawnicy próbują stale tworzyć ich praktyczne rozwiązania, to jednak w Polsce wciąż trwa na przykład dyskusja wokół relacji wieś–miasto, a także konflikt sympatii prozachodnich z prosłowiańskimi, Profesor Jedlicki ukazuje, jak różne wizje społeczeństwa kreślono w Polsce od XVII wieku i jaki związek mają polskie pytania z "niepokojami trawiącymi naszą cywilizację".

[opis wydawcy]

karol_swann | 2015-04-20