83-86868-51-1
powieść, waliszewska, polska
farfallam

Piękna, liryczna opowieść o dziewczynie z miasta, która przeżywa wspaniałą przygodę. Przez dwa lata- między maturą a studiami- zdana tylko na własne siły, zajmuje się hodowlą koni arabskich. W tym niezwykłym okresie swojego życia odkrywa cuda świata przyrody i poznaje smak miłości.

Karolina | 2015-03-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2015

Książka jest bardzo krótka, ale nie uważam tego za wadę. Książka bardzo intymna, pozbawiona zbędnej naiwności i ckliwości, taniego romantyzmu, wspaniała dla prawdziwych koniarzy. Historia dość sielankowa, ale właśnie ta sielska i spokojna aura stanowi o magii całej książki
Język pobudza wyobraźnię, koi zmysły i chwilami jest naprawdę bardzo bliski poezji.
Bardzo przyjemna opowieść o codziennym życiu blisko zwierząt i natury.

PaniPegaz | 2014-06-09

Jest bardzo krótka, ale nie uważam tego za wadę - grubość książki nie musi być jej zaletą. Książka bardzo intymna, ale nie obsceniczna, pozbawiona zbędnej naiwności i ckliwości, taniego romantyzmu, wspaniała dla prawdziwych koniarzy. Podczas jej czytania można naprawdę oderwać się od ziemi, bo jej język pobudza wyobraźnię, koi zmysły i chwilami jest naprawdę bardzo bliski poezji.

Hennah | 2013-09-16
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Książka jest bardzo fajna, jak to się mówi: Miła, lekka i przyjemna. W tym przypadku miłą zamieniłabym na ciekawą, a lekką dosłownie, stron jest mało, i bardzo szkoda. Opowiadanko rodem z marzeń nie jednej koniary, która chciałaby przeżyć niezapomnianą przygodę: konie, "wolna chata", romansik na horyzoncie i jeszcze za to płacą... czego chcieć więcej?
Na pewno każda z nas, czytając ową książkę zazdrościłaby raz po raz bohaterce opowiadania, może nie tylko z perspektywy na wcześniej wymienione przeze mnie czynniki, ale również ze względu na swoistą wolność, miłych ludzi (bądź co bądź mieścinę znalazła sobie wymarzoną) i humor czego w książce na pewno nie brakuje.

Książkę bardzo polecam, wciąga i zajmuje co najmniej jeden dzień, albo kilka nie przespanych wieczorów, przy ciepłym kakao. ; )

Koteczka | 2014-04-08

Najwpanialsza ksiazka o konskich przygodach...

Karo Wolniak | 2012-06-25

Ocena wysoka, być może ze względu na sentyment do tej książki - zawsze będzie mi się ciepło kojarzyć ze znaleziskiem w babcinym księgozbiorze i wakacyjną młodzieżową lekturą ;)

Sowa_książkowa | 2013-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Bardzo sympatyczna opowieść o codziennym życiu blisko zwierząt i natury. Historia dość sielankowa, ale właśnie ta sielska i spokojna aura stanowi o magii całej książki.

Kaszcz3 | 2013-03-31
Przeczytana: 2008 rok

Książka bardzo mi się spodobała, jest świetna na letni wieczór, polecam szczególnie koniarzom, czytając ją czułam się jakbym cały czas była obok bohaterki. :)

Młyn | 2015-03-02
Przeczytana: 02 marca 2013

Prosta, krótka. UROCZA swoją naturalnością. Polecam!

Gola | 2016-11-23
Przeczytana: 2008 rok